Grup Yaşam'dan engelsiz konser - yalova

F

Fırtına

Guest
Grup-Yasam-dan-engelsiz-konser_1297333128.jpg

Yalova Yeni Yaşam Engelliler Derneği üyelerince oluşturulan ve Ertan Aydın yönetimindeki ritim ve perküsyon ekibi Grup Yaşam'ın konserine Yalovalılar büyük ilgi gösterdi. Birçok davetli, konseri ayakta takip etmek zorunda kaldı.

Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen konsere, Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Başkanı Yusuf Çelebi, Türkiye Spastik Engelliler Federasyonu Başkanı Rıfat Emekçi, Türkiye Ortopedik Engelliler Federasyon Başkanı Cemal Merdan, Türkiye Zihinsel Engelliler Federasyonu Başkanı Hamdi Atay, siyasi partilerin Yalova temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Yalova Yeni Yaşam Engelliler Derneği tanıtım videosunun gösterimiyle gece oldukça duygulu başlarken, Grup Yaşam'ın muhteşem performansı salonu adeta coşturdu. Gecenin açılış konuşmasını yapan Yalova Yeni Yaşam Engelliler Derneği Başkanı Murat Arslanhan; "Gecemize hoşgeldiniz, şeref verdiniz. Yalova'da federasyon ve konfederasyonların buluşmasıyla sorunlarımızı tartışıyoruz. Her şey bürokrasiden, siyasetçiden bekleniyor ancak toplum üzerine düşeni ne kadar yapabiliyor? Aynı apartmanda oturduğu engelli vatandaştan haberdar olmayan insanlar var. Sağır olmuşuz. Duymuyoruz, ilgilenmiyoruz. Engellilerle ilgili mimari, altyapı ve ulaşım konularında tam yetki aldık. Bu sorunları çözeceğiz" dedi. Arslanhan'ın ardından söz alan engelli federasyon ve dernek temsilcileri ise 'Sorunlarımızı Yalova'dan tüm Türkiye'ye duyuyoruz' dediler.

_1297329856.jpg

yalova77

Tekerlekli Sandalye