Gss 60/g1 prim borcum hk yardım lütfen

CanB

Üye
Üye
Merhabalar, fotoğrafta gördüğünüz gibi gss prim borcumuz bulunmakta hemen kullanmamız gerekiyor, hemen aktif olması için hangisini ödememiz gerekmekte bir af durumu falan olacak mı ödemek mantıklı mı bekleyelim mi??? IMG_20181004_124628.jpg

FIG-LX1 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

septik

Editör
Editör
[MENTION=22488]CanB[/MENTION]

Af konusunda herhangi birşey duymadım, duyan bilgisi olan arkadaşlarımız varsa size cevap yazacaklardır.

CanB

Üye
Üye

Af konusunda herhangi birşey duymadım, duyan bilgisi olan arkadaşlarımız varsa size cevap yazacaklardır.
Aftan ümidimiz yok zaten de gss nin hemen aktif olup sağlıktan faydalanmak istiyoruz bunun için merak ettiğimiz öncesini mi ödeyeceğiz sonrasını mı hangisini ödememiz halinde hemen aktif olacaktır eğer 2000tl ye yakın olan borcsa yıl sonuna kadar 3 e bölerek yani3 ayda ödemeyi düşünmekteyiz.

septik

Editör
Editör

Söz konusu borcun taksitlendirmesine siz karar verebiliyormuşsunuz, fakat borç bitmeden gss den ücretsiz yararlanıp yararlanamayacağınız hakkında net bilgim yok malesef.

Size gelen yazının en alt satırında sosyal güvenlik il müdürlüğü, sosyal güvenlik merkezinden detaylı bilgi alabileceğinize dair açıklama var bir görüşün tüm sorularınıza net cevaplar vereceklerdir.

CanB

Üye
Üye
O 365 tl borç faizi değil ki orada benim anladığım 1946tl olan nisan 2018 e kadar olan gss borcu 365 tl olan ise mayıstan itibaren olan gss borcu

Nisan 2018 öncesine ait tüm gecikme zammı silinmiş hali 1946 tl yıl sonuna kadar bu rakam ödenmezse gecikme zammı tekrar tahakkuk ettirilecekmiş
Mayıs 2018 itibaren gsa borcu da 365tl + e devlette 17tl kadar da gecikme zammı görünmekte.

Sgk sitesinden ikisinden birini istediğimiz miktarda ödeyebiliyoz bende büyük rakamı 3 aya bölelim ayda 648tl gibi rakam 3 ayda yıl sonuna kadar ödeyip bitirelim diye düşünmekteyim fakat ödemekle ödememek hakkında aşırı kararsızız...

septik

Editör
Editör

Pardon 1.5 2018 tarihini 1.9 diye görmüşüm tekrar kontrol edince mayıs ayına kadarki borç tutarı 1946 tl ek olarakta 6 aylık yani 01. 10.2018 ayına kadarkide ayrı hesaplanmış 365 tl.

Bu durumda her iki verilen rakkamın toplamı kadar borcunuz birikmiş oluyor. 1946 tl+ 365 tl = 2311 tl toplam borç tutarı.

septik

Editör
Editör
O 365 tl borç faizi değil ki orada benim anladığım 1946tl olan nisan 2018 e kadar olan gss borcu 365 tl olan ise mayıstan itibaren olan gss borcu

Nisan 2018 öncesine ait tüm gecikme zammı silinmiş hali 1946 tl yıl sonuna kadar bu rakam ödenmezse gecikme zammı tekrar tahakkuk ettirilecekmiş
Mayıs 2018 itibaren gsa borcu da 365tl + e devlette 17tl kadar da gecikme zammı görünmekte.

Sgk sitesinden ikisinden birini istediğimiz miktarda ödeyebiliyoz bende büyük rakamı 3 aya bölelim ayda 648tl gibi rakam 3 ayda yıl sonuna kadar ödeyip bitirelim diye düşünmekteyim fakat ödemekle ödememek hakkında aşırı kararsızız...

Haklısınız fakat gss borç affı konusunda henüz düzenleme veya af çıkmadan resmi bir açıklma olmasada bilgiler yayılırdı şuana kadar şahsen ben herhangi bir şey duymadım, o yüzden duyan bilen arkadaşlarımız varsa bilgilendirsin diye yazmıştım.

CanB

Üye
Üye
[MENTION=3734]septik[/MENTION] ben ne biliyosam sende o kadar biliyosun yani. İlgin için teşekkürler. [emoji846]

septik

Editör
Editör

Belliki sizde araştırmışsınız, olay şudur, resmi anlamdaki açıklamalar, yasa, yönetmelik dışında bir bilgiye sahip olamayız. Resmi açıklamalar içindeki bilgiler zaten nette de mevcut, yerel seçimler dolayısı ile af olurmu olmazmı tamamen bilmece yani ne siz ne ben nede başkası bu konuda ne derse desin kesinliği olamaz. Rica ederim ama pekbi faydam olamadı.

gececi01

Üye
Üye

Belliki sizde araştırmışsınız, olay şudur, resmi anlamdaki açıklamalar, yasa, yönetmelik dışında bir bilgiye sahip olamayız. Resmi açıklamalar içindeki bilgiler zaten nette de mevcut, yerel seçimler dolayısı ile af olurmu olmazmı tamamen bilmece yani ne siz ne ben nede başkası bu konuda ne derse desin kesinliği olamaz. Rica ederim ama pekbi faydam olamadı.

sayın septik ben gss için başvuru yaptığımda çalışmadığım halde bana g1 çıkıyor yeşilkart verilmiyor

%92 engelli kızım için

1460 tl evde bakım maaşı 805 tl engelli maaşı 100 tl elektrik yardımı alıyorum toplam 2365 tl
ötv den muaf olarak fatura bedeli 65 bin tl araç aldım bunun 120/1 550 tl eder +2365 =2915 tl eder evde 4 çocuk eşim ve ben 6 kişiyiz 2915/6 =kişi başı 485 tl eder buraya kadar herşey normal ben yeşil karttan vazgeçtim

bugün sgk ya gittim gss g1 başlatmak için bana yetkili kişi şunu söyledi senin evde kişi başı gelirin 1100 tl baz alınmış 1100X6=6600 tl gelirim var gözüküyor bu kadar fark sizce nereden çıkıyor anlayamadım lakin ben 4 yol aklıma geliyor

1-bu adamlar arabanın gerçek fiyatı 150 bin tl üzerinden parayı bankaya koyarak 2 katı faiz ile 3000 tl gelirim olduğunu 3000 de zaten var ya böyle hayal ediyorlar
2-abim ve ben aynı adresteyiz abim ve oğlu sgk kı olunca acaba bizedemi yansıyor diyecem ama bu seferde kızımın maaşını kesmeleri lazım bu zor ihtimal
3-evlenen kızım ve eşi subay 8000 tl maaşı var acaba kızımı benim evdemi ikameti görünüyor diyeceğim ama sanmam onun adresi gitti nikahtan hemen sonra
4-engelli kızım 20 yıldır aynı adreste benle oturuyor dolayısı ile kızım 2 kişi olma ihtimali zayıf

peki bana kişi başı 1100 tl gelir nereden çıkarıyorlar kafayı yiyecem

Tekerlekli Sandalye