GSS BORCU KAÇ YAŞINA KADAR ÇIKARILIYOR

serafim

Üye
Üye
Genel sağlık sigortası borcu çalışmayanlar için kaç yaşına kadar çıkarılıyor bu konuda bilgisi olan var mı ?

İsen Buga

Üye
Üye
Tahminim şu yönde bir kere borç çıkarıldı mı öde denir sonuna kadar giderler. Borç affedilmez öde denir ölene kadar çıkarılır. Ölüsünden de mirasçılardan çıkarılır. Sağ ise Anne babaya da çıkarılır.

edo24

Üye
Üye
Tahminim şu yönde bir kere borç çıkarıldı mı öde denir sonuna kadar giderler. Borç affedilmez öde denir ölene kadar çıkarılır. Ölüsünden de mirasçılardan çıkarılır. Sağ ise Anne babaya da çıkarılır.
saçma olan zorunlu olması benimde bir dünya borcum görünüyor yararlanmadığım halde katlanıyor isteğe bağlı olsa daha mantıklı da zorunlu nedir ya haraç almak gibi ben istemiyorum misal ama ona rağmen borç yükseliyor

İsen Buga

Üye
Üye
saçma olan zorunlu olması benimde bir dünya borcum görünüyor yararlanmadığım halde katlanıyor isteğe bağlı olsa daha mantıklı da zorunlu nedir ya haraç almak gibi ben istemiyorum misal ama ona rağmen borç yükseliyor
aynen dediğin gibi saçma olmuş: Detayı tam bilmediğim için neden öyle yapılmış. Birileri detaylı açıklama yazar.

septik

Editör
Editör
Genel sağlık sigortası borcu çalışmayanlar için kaç yaşına kadar çıkarılıyor bu konuda bilgisi olan var mı ?
Yaş sınırı yok diye biliyorum, ancak gelir testi yaptırarak gelir düzeyiniz brüt asgari ücretin 3/1 nin altına düşmesi durumunda gss devlet tarafından karşılanır.
2022 Yılı sonuna kadar ana borcu öderseniz, faizsiz şekilde broçtan kurtulmuş olursunuz.

Tekerlekli Sandalye