gss primimi paralı yapmışlar

hızlı76

Üye
Üye
arkadaşlar lütfen yardımcı olun şimdi ben ben prim ödemeden gss liydim yani eski ismiyle yeşilkart en son 14 ay önce hastaneye gittim geçenlerde dişim abse yapınca sağlık ocağına gidip ilaç yazdırdım eczaneden ilacı alamadım 1 sene önce yeşilkartı durdurup beni g 1 den 2 g 2 ye yani paralıya çevirmişler benim haberim dahi yok 1200 lira borcum görünüyor benim bu parayı ödemem çok zor ama bana 1 mesaj atsalardı ben bu işi çözerdim bu paranın yükselmesine müsaade etmezdim şimdi biz evde 3 kişiyiz ablam asgarii ücretle çalışıyor eve bakıyor ben rahatsızım çalışmıyorum annem 65 maaşı alıyor maddi durumumuzda hiçbir değişiklik olmadı yeşilkart kullandığımdan beri eve bir asgaari ücret giriyor ve üç kişiye bakıyor şimdi neden böyle yaptılar acaba haber vermedikleri için orda borç birikmiş ban mağdur oldum babadan kalma apartman dairesine oturuyoruz kira vermiyoruz eskidende öyleydi şimdi size sorum şu vakıfa gidip sebeni soracam zaten gelir testi yaptırırken aynıydı maddi durum şimdide aynı ama bana haber bile vermeden 1 sene önce 27 nisanda kapatmışlar ilaç yazdırınca öğrendim oraya verdiğimiz evraklarda telenfon nomu vermiştim ben öyle hatırlıyorum bilgi vermeden kapatmışlar yoksa haber verseler bir şekilde bu borç yükselmezdi asıl sorum şu 2 yıl kadar önce ablam evli ablam vefat etti üzerine bir daire vardı onuda kacası alıp ablamın üstüne yaptı ama o ölünce biz 7 kardeşiz bide eniştem sekiz kişiye 60 metrekare dairekaldı tabi ençok hisse enişteme kaldı tabi biz bunu ona vermek istedik oda istedi zatan resimleri dahi çekildik foğtorafçı eve geldi annemin resmini çekti annem 80 yaşında neyse noter annemi kabul etmedi yaşı nedeniyle tanıdık bir doktora sorduk oda annen hissesi niveremez bellek sorunu var dedi tek çare mahkeme vasi tayi etsin dedi ama biz 80 yaşındaki yarı yatalak kadını götüremedik eniştemde biraz daha bekleyelim dedi kadın ölürse hise bize geçecek bizde gidip enişteme parasız vericezzaten daire onun hakkı dairedede o oturuyor zaten acab ben şunu soruyorum devlet bu hisseleri görüp yeşil kartımı iptal etmiş olabilirmi lütfen bilgisi ve fikri olanlar yazsın lütfen ama bize ordan 1 kuruş dahi gelmiyor eniştem oturuyor anneme allah gecinden versin bişey olursa hepimiz gidip eniştemin hisselerini vericez bu yüzden yeşilkartım iptal edilmişmidir bide bana haber vermeden kapatıp 1200 lira borçlanmışım böyle bir hakları varmı haberim olsaydı ben bu parayı yükselmezdim bu parayı zor öderim lütfen bilginizle yardımcı olun

septik

Editör
Editör
[MENTION=25290]hızlı76[/MENTION]

Gelir testi yapılırken haneye giren her gelir hesap ediliyor. Sizin durumunuzda asgari ücret + 65 yaş maaşı var yaklaşık 3bin küsür tl yapar. Kişi başı bölümünde bin tl nin üstünde bir rakam çıkar ki 2020 yılı brüt asgari ücretin 3/1 i olan 981 tl nin altında kişi başı geliri olanlar ücretsiz gss den yararlanabiliyor.

Birikmiş borcunuzdan için en pratik yol ödeme gücünüzün olmadığını belirterek küçük taksitlere böldürmeye çalışabilirsiniz.

Tekerlekli Sandalye