Güncel Engelli Emeklilik Şartları SSK, BAĞKUR, Emekli Sandığı

ahmet34

Üye
Üye
ablam 1970 lı vede 18 yasında engellı yatalak kaldı basında 1 kısı sureklı durması sart vede tasırken 2 kısı tasıyoruz
18 yasında yatalak kaldıgı ıcın vede babam gerek duymadıgı ıcın hıc ssk sı bagkuru baslamadı
acaba belkı faydası olur dıyerek sımdı sgk baslatsak,bunun ıcın sanırım 1 gun gırıs cıkıs olmuyor,eskısı gıbı 1 haftada gırıs cıkıs olmuyor,1 aylık gırıs cıkıs yapsa ıstege baglı baslatsak,sıgorta sıcıl no alsa...bunun ssk ıle baslamasına gerek yok dımı...evden home ofıs dıye ssk ılede baslatılabılır ama ıstege baglı ılede aynı seyse daha kolay olur
ılerıde babanın emeklı memur maasının yuzde bellı kısmını almasına engel olmaz dımı
sıgorta basladı durdu dıye baba maasını alamazsa sokakta ac susuz kalabılır...hayat bu basındakılerınde belli ömrü var
bıde bunu 2 senelık unı acıktan okutsam baba maası almasına engel olmaz dımı
daha once buna benzer sordummu bılmemde,problemlı konu ıyıce arastırıyorum

hasantahres

Üye
Üye
Merhaba :

01-10-2023 tarihinde dilekçe verdim. Emekli maasımın bağlanmasını bekliyorum . aynı iş yerince calışmaya devam ediyorum.fakat %55 olan engelli raporumu halen hiç bir yerle paylaşmadım.

sizce ne yapmalıyım. emekli maaşım belli katkı saglarmı ve aynı işi yerince çalışıyorum iş yerine bildirip maaşım katkı saglarmı
Merhaba :

01-10-2023 tarihinde dilekçe verdim. Emekli maasımın bağlanmasını bekliyorum . aynı iş yerince calışmaya devam ediyorum.fakat %55 olan engelli raporumu halen hiç bir yerle paylaşmadım.

sizce ne yapmalıyım. emekli maaşım belli katkı saglarmı ve aynı işi yerince çalışıyorum iş yerine bildirip maaşım katkı saglarmı

Duygum77

Üye
Üye
Merhaba ben 1999 da işe başladım öğretmenim Göz ile ilgili sağlık sorunum vardı ama raporum yoktu daha sonra 2014 yılında kendim hastaneye başvurarak heyet raporu aldım %87 süresiz rapor çıktı Ama bu raporu kuruma vermedim vergi indirimi de almadim Şimdi emekli olmak istiyorum nasıl basvurmam gerek bu raporla basvurabilir miyim sorun olur mu Cevaplarsanız sevinirim

Twofun

Üye
Üye
Lütfen konu hakkında bilgi verirmişsiniz? Merhaba. 3.derece Engelli Vergi İndirimine bağlı olarak prim günüm 6900 günden fazla çalışma yılım ise 25 Ağustos 2023 günü 20.yılımı doldurup SGK dilekçemi verdim. 06.10.2023 günü dosyam SGK Kadıköy’e gönderildi. 2 hafta önce bizzat gidip sorduğumda ise tahminen Ocak ayında bağlanacağını ilettiler. SGK’dan Bugün gelen SMS’te ise talebimin 60 yaşını ve prim gün sayısını doldurmadığım için red edildiğini ilettiler. Neden böyle bir SMS gelmiş olabilir acaba? Bilgi verirseniz sevinirim.

Twofun

Üye
Üye
Kendi soruma kendim yanıt vereyim. Benzer türden mağduriyet yaşanmaması için okumanızı rica ederim. Yukarıda bahsettiğim sorunun nedeni tuhaf bir şekilde emeklilik talep dosyamda 11 yıl önce aldığım Engelli Raporumun olmayışıymış. Bu sabah Kadıköy SGK’ya gittiğimde işlemi yapan kişi ile bizzat görüştüğümde dosyamda engelli raporumun olmadığı için talebiniz red edildi dedi. Allah’tan hem engelli raporumun hemde vergi indirim belgemin aslı ve fotokopisi yanımda olduğundan hemen dosyaya konulması için hemde kendi sistemlerine taraması için ibraz ettim. İstanbul vergi dairesi ile yazışma yapılacağını ilettiler. Beklemeye devam yani. Konuyu bilginize sunarım.

Tekerlekli Sandalye