H ehliyeti alabilir raporu alabilmek için yapmalıyız?

_PoSEİDoN_

Üye
Üye
Arkadaşlar mrb.
Ben Pazartesi günü hastaneye h ehliyeti alabilir tertibatlı araç kullanabilir raporu almak için başvuracağım. İşleyiş nasıl oluyor bu raporu alırken normal engelli raporu gibi doktorları yine dolaşıyormuyuz yoksa engelli raporumuzu dikkate alıp direkt heyetemi giriyoruz detaylı bilgi verirseniz sevinirim işleyişi bilirsem daha iyi ilerleme kaydederim diye düşünüyorum bu arada engelim boy kısalığı.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Sadece bir doktor degil bir kaç doktor gezecek ve kurul günü sağlık kuruluna girecek rapor alacaksınız, öyle girip hemen bir doktordan alıp gidemezsiniz maalesef.

nedemeksevgi

Üye
Üye
slm. H sınıfı ehliyet için hastaneye başvurdum. hastane %55 özürlü raporu vermesine rağmen, "B" Ehliyet alabilir ve ticari araç kullanamaz dedi. Eger özürlüysem neden "B" sınıfı ehliyet alabilir ibaresini koydu. Yok eger özürlü degilsem neden "TİCARİ ARAÇ KULLANAMAZ" ibaresini koydu. hukuk yollarına basvuru yapsam birsey degişirmi. cevap verirseniz memnun olurum saygılar

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
H sınıfı ehliyet almak istemekteki amacınız ÖTV den yararlanmak. Ayrıca tam olarak sakatlığınız-hastalığınız nedir?

ktura1

Üye
Üye
hocam mrb. ehliyat için aldığıınız sağlık kurulu raporu daha önceden alınmış olan sağlık kurulu raporlarını etkiliyor mu yada etkiledi mi sizin raporu

Tekerlekli Sandalye