H ehliyeti b engelli ye çevirme yardım!

• Konuyu başlatan Ebsrn
  • Başlangıç tarihi
E

Ebsrn

Guest
Merhaba arkadaşlar,aranıza yeni katıldım.

Sol kolumda hareket kısıtlılığı,sol bacağımda güç kaybı var.H ehliyet sahibiyim.Ehliyetimde özel donanım gerektirmeyen otomatik vitesli araç kullanır yazmakta.

Mevcut aracımda otomatik vites herhangi başka bir tertibat bulunmuyor.Ehliyet değişimi için başvurdum haftaya perşembe komisyona gireceğim.

Benim merak ettiğim nokta komisyon bana yine otomatik vites kodları mı yazar yoksa ayrıca sinyal kolunu sağa aldıracaksın falan der mi?

Açıkcası ben sinyali falan kullanabiliyorum ve sinyal kolunu sağa aldırmak istemiyorum.Aracın otomatik vites olması benim için yeterli.

Bu konuda komisyon sıkıntı çıkarır mı?
Diyelim ki sinyal kolunu sağa aldıralım dediler bunu yeni alacağım araçta mı uygulatacaklar yoksa mevcut aracımdaki sinyal kolunuda mı sağa aldırmam gerekecek?

Yardımlarınızı bekliyorum,teşekkürler.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Yok yok ehliyet değişiminde araçtaki donanımla alakalı bir şey isteyeceklerini hiç sanmıyorum. Kaldıki bu onların işide değil.

E

Ebsrn

Guest
Evet %44 engelli raporum var celebral palsi

Halil bey cevap için çok teşekkür ederim.
Benim korkum şu 2012 den beri tertibatsız oto vites araç kullanıyorum ve gerçekten alıştım ekim ayında arabamı yenileyecem bu sebeple ehliyet değişimine başvurdum,ben yemi ehliyette de sadece otomatik vites ile ilgili kodların olmasını istiyorum umarım sıkıntı çıkarmazlar.

Tekerlekli Sandalye