H Ehliyetini yenilerken istenen Sağlık Raporu Hk.

Ünal METİN

Üye
Üye
Merhaba, H sınıfı ehliyeti B hasta ehliyetine çevirmek için istenen sağlık raporu H ehliyeti alındığı sıradaki süresiz rapor geçerli olur mu ? ve H sınıfı olan ehliyet direk B sınıfına düşme olasılığı var mı ? ÖTV'den muaf olmak İçin B engelli ehliyeti şartı var Fikirleriniz için teşekkür ederim

balkesli

Üye
Üye
ehliyet raporu ayrı bir rapor elinizdeki sağlık raporuyla bir ilgisi yok bu raporu almak için aile hekimine gidip sevk alacaksınız yetkili bir hastanede aile hekiminin sevk ettiği doktorlara çıkacaksınız buradan aldığınız rapor ile il sağlık müdürlüğünde heyete gireceksiniz buradan aldığınız raporla emniyete gidip ehliyetinizi değiştireceksiniz.

erenaytek

Üye
Üye
Öncelikle merhaba benim bir sorum olacak benim babam organ nakli oldu ve yüzde 100 ağır engelli raporu var ama hiçbir fiziksel sorunu yok gayet şağlıklı maşallah ama ötv indirimli arabaya almaya gittdigimiz zaman tüm bayileri gezdik en son fiat a geldik orda görevli biri şoyle dedi engelli olan kişı aldiğı arabayı kullanamaz trafik çevirmesinde yakalanırşa araba bağlanabilir ne kadar doğru şu anda babamın b sınıfı ehliyeti var ve araba sürüyor sorun yok yardimcı olursanız sevinirim

Ünal METİN

Üye
Üye
ehliyet raporu ayrı bir rapor elinizdeki sağlık raporuyla bir ilgisi yok bu raporu almak için aile hekimine gidip sevk alacaksınız yetkili bir hastanede aile hekiminin sevk ettiği doktorlara çıkacaksınız buradan aldığınız rapor ile il sağlık müdürlüğünde heyete gireceksiniz buradan aldığınız raporla emniyete gidip ehliyetinizi değiştireceksiniz.

Cevabınız için teşekkür ederim diyelimki ben H ehliyetini alırken ehliyet raporu mevzuata uygun verildi yenilemek için tekrar heyete başvurduğumda Bu Hasta Ehliyeti durumumun üzerimden düşme gibi bi şansıda var öyle değilmi ?

Ünal METİN

Üye
Üye

Cevabınız için teşekkür ederim diyelimki ben H ehliyetini alırken ehliyet raporu mevzuata uygun verildi yenilemek için tekrar heyete başvurduğumda Bu Hasta Ehliyeti durumumun üzerimden düşme gibi bi şansıda var öyle değilmi ?

balkesli

Üye
Üye
[MENTION=20846]erenaytek[/MENTION] %90 ve üzeri rapor ile başka hiç bir şeye gerek olmadan gidip araç alabilirsiniz ve bu aracı ehliyeti olan herkes kullanabilir.
[MENTION=16818]Ünal METİN[/MENTION] evet h sınıfı ehliyetiniz normal b ehliyete dönüşebilir buna karar verecek olan il sağlık müdürlüğündeki heyettir.

Tekerlekli Sandalye