H sınıf ehliyet almak için nasıl bir yol izlemeliyim

zaza063

Üye
Üye
selam arkadaşlar engelli maaşı almaktayım raporum %40 iç hastalıkları ehliyet alnaya gittim normal ehliyet çıkarabildim H ehliyet alamadım evliyim 2 çocuğum var araba satın almak istiyorum araç alırsam maaşım ve sigortam iptal olurmu bide vergiden muaf oluyormuyum araç aldıgımda yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

gülümse_hayata

Üye
Üye
H Sınıfı Sürücü Belgesi (Hasta ve sakatların kullanabileceği şekilde özel tertibatlı olarak, imal, tadil veya teçhiz edilmiş motosiklet veya otomobil türünden araçları kullanacaklar için) verilmektedir. Sizin özel bir araç kullanmanızı gerektirecek bir durumunuz olmadığından verilmemiştir. İç hastalıklarından %40 raporunuz olduğunu söylemişsiniz araçta ek bir donanıma ihtiyacınız yok. Sakatlık oranınız da %90 altı olduğu için Vergi indirimli araç alamazsınız diye biliyorum.

Engelli maaşınız konusuna değinecek olursak aracın kasko/rayiç bedelinin 120’de biri, hesaplanır muhtaçlık sınırı geçerse maaş kesilir. Sigorta demişsiniz bunu anlayamadım sigortalı birine engelli maaşı bağlanmaz.

Tekerlekli Sandalye