H sınıf ehliyeti yerine B sınıfı ehliyet

bigboss

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar şöyle bi sıkıntım var .

Sol kol dan engelim var yüzde 45 raporum da var. Ehliyet için kursa gittim kayıt oldum fakat raporun süresi gectiği için yenilemem gerektiğğini söyleyerek kayıt ettiler. neyse sınavlara girdim 1 dersten kaldım ve bir dahaki sınava kadar raporu yenileyip getirmemi istediler bende bunu için hastaneye gidip heyete girdim ve olay bambaska boyutlandı bknz;

Sol kol engelliler araçın hiç bir aksamanı değiştirmediği için vergiden muaf değiller bu 1cisi

Benim raporum 2011 yılında alınmış rapor o rapor da yazan ise H SINIFI EHLİYET ALIR ÖZEL TERTİBAT ARAÇ KULLANABLİR VERGİDEN MUAFTIR. 2.cisi

Heyet bana diyor ki biz zamanında yanlş rapor vermişiz ozaman öyleymiş şimdi değişmiş diyor H sınıfı ehliyet versek de vergiden muaf sayılmıyorsun diyorlar. 3.cüsü

Şimdi gelelim zamanında yapılan yanlış üzerine bugün sıkıntı yasıyorum. Heyet suan kararsız bilmiyorlar ne verebilecekleri B sınıfı diyorlar oysa ayın 29 da sınav var...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sol koldan engelliler ne şimdi nede önceden ÖTV den yararlanamıyordu. Size verilen rapor yanlışmış.

bigboss

Üye
Üye
onlar da bunu bilmeden neden rapor veriyorlar abicim ? Benim şimdi ne yapmam gerek B sınıfı mı olucak ?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Neden rapor verdiklerini onlara sormak lazım. Net olmamakla birlikte yine h sınıfı ehliyet kullanması uygundur raporu verecekleri tahmin ediyorum.

bigboss

Üye
Üye
H sınıfı verseler yinede iyi cumartesi günü sınav var ve eğer b sınıfı olursa tekrardan kayıt olmam gerekiyor ve sınavlara girmem gerekiyor

İsen Buga

Üye
Üye
H ehliyeti hiç bir şekilde işinize yaramayacak, Ancak doktorlar size B sınıfı ehliyet verebilecek mi? Orasını bilmiyoruz. Şayet ki B sınıfı vermezse ne olacak? Vebalini başımıza sarmayalım.

Ancak burada kararı siz vereceksiniz. Biz sadece öneri vereceğiz. Nihai kararı sağlıklı vermeniz dileğimle:
H sınıfı ehliyetiniz olduktan sonra diğer araçları kullanamayacaksınız; kendinize ait ÖTV ve MTV muafiyeti olmayan özel bir araç sahibi olacaksınız. Başkası da sizin aracınızı kullanabilir mi? bilmiyoruz. Ancak araç Özel tertibatlı olduğu için kullanamaz kanaatindeyim.

Rapor yenilemeniz gerekiyor başınıza bela gelmesin: Sayet uyanık bir galerici sizin raporunuzu görür ve sizi kandırabilir. Raporunuzda herşey yazılı der; ve sizin değil de doktorun sorumluluğu der ve size ÖTV ve MTV muafiyetinden bir araç ayarlayabilir. Zaten bu durumda raporda imzası ve yazısı bulunan herkes sorumlu; ancak onlar sizi uyardığı ve rapor değişmesi gerektiğini belirtmişler. buna rağmen değiştirmemişseniz; dava konusunda sadece GALERİCİ sorumlu değil. Sonuç ÖTV muafiyeti ile aldığın araç size faizi ile birlikte pahalıya patlayabilir.

Geriye bir nokta kalıyor; rapor komple iptal edilebilir ve araç sahibi olamayabilirsiniz. Ancak sizi geri çağırdıkları belli; Bu durumda iyi düşün derim.

bigboss

Üye
Üye
İsen buga abicim çok güzel vurguladın olayı harbiden.H sınıfı olunca dediğin gib boş bir ehliyet olacak sonuçta vergiden vs hiçbirseyden yararlanma olanağım yok.Özel tertibat ta yok yalnız araçda sadece oto vites bukadar.ben b sınıfı istesem nolacak sonuçta H de de B de de durum aynı sadece Adları değişik olucak. Dava mı açayım hastaneye ne yapayım zamanında verdikleri H sınıfı ehliyet alır raporunu bugün adamlar veremiyor kararsız kalıyorlar. Trafik şubesine gittim bu konu için onlar H sınıfı diyor ama doktorlar ne verirlerse odur diyorlar.

geriye kalan nokta gibi komple iptal ediyoruz kursu sınavı da abicim ben sınava girdim kursa gittim para verdim sınav paraları vs. bunlar ne olacak? yanacak mı ? bende ehliyetsiz gezerim yakalandıklarında da verdiniz de almadık mı deriz :)

İsen Buga

Üye
Üye
bir ihtimal verdim; belki o ihtimal olmaz ehliyet için uygun rapor yazarlar size. B alırsanız da kolsuz haliniz diper polislerin dikkatini çekmez mi? H olsa a yine dikkat çekecek ama neden H diye soracaktır.

bigboss

Üye
Üye
uygun rapor ne onu bilmiyorlar ne yazacaklarını bilmiyorlar şuan gittiğim kurstan benim durumumda olan var ise rapor istediler ona göre vereceklermiş rapor belli değil..

hastane verdi ben kafama göre almadım b sınıfı da h sınıfıda dikkat cekme konusunda polis olmasına gerek yok yolda yürürken baya bi dikkat cekiyorum zaten bakışlar üstümde

İsen Buga

Üye
Üye
atıyorum araçtan indirirler sizi; normalde indirmeden ehliyet ve rusat lütfen derler. ama olurda siz inerseniz kolunuz dikkat çeker neden B ehliyeti diyebilirler dedim. Ancak H olduğunda dikkatini ehliyete verir, neden H diye sorarlar demek istedim.

Doktor Size H verecek halükarda. ÖTV ve MTV muafiyetinden faydalanamaz yazısı yüzünden tedirgin olabilirler. Bua rada uyarayım: Özel tertibat yazmasınlar, yerine otomatik vites araç uygundur yazsınlar. Doktor ile pazarlık yap o zaman...

bigboss

Üye
Üye
Anladım abi şuan çok karışık bakalım ne olacak dediğin gibi yaparım

pato07

Üye
Üye
B sınıfı ehliyet alan engelliler nelerden yararlanabilir ?

Tekerlekli Sandalye