H sınıfı almak için yazılı sınavı beklemek şart mı ?

antus

Üye
Üye
B sınıfı ehliyetim vardı şimdi h sınıfı almak istiyorum. Annem sürücü kursuna gitmiş bu gün ocak ayında sınav olduğunu söylemişler. Ben yazılı sınava girmicem. 2012 yılında direksiyon sınavları var bu sınavlara girmem yeterlimidir. Bu konu hakkında bir dayanak mevcutmu. Sürücü kursuna gittiğimde bir şey söylemem gerekiyor mu yoksa ocak ayını mı beklicem.

İşte dirksiyon sınav tarihleri.

direksiyon s

İsen Buga

Üye
Üye
Acaba diyorum bulunduğunuz ilde emniyet mudurlugune neden sormuyorsunuz? Bildigim kadarıyla sınava tabii değilsiniz sadece ehliyeti değiştiriyorsun. Ehliyetlerin verildiği emniyet mudurlugune gerekli evraklar ile birlikte git yeterli. Kurs ne demeye sizi sınava sokuyor

antus

Üye
Üye
BUGA öyle yapan birisi hiç yok ki İstanbul'da dediğin yolla ehliyetini alabilen olsaydı denerdim ama yol gösteren bir şey olması lazım zırt pırt dışarıda çıkamıyorum maalesef.

İsen Buga

Üye
Üye
Milli egitimden arkadaşı aradım bana bilgi verdi.
16.06.2008 tarih ve B.05.1.EGM..0.85.02.04.4501-63077/6806-108563 sayini emniyet mudurlugune dair yazısına istinaden 30.07.2008 tarih ve 55797 sayılı yazı cevabında, ehliyet degisimi icin mutlaka sürücü kursuna gidilmesi gerektiği ve sadece direksiyon sınavına girilebilecegine dair belge gönderdi.

Yahu bu bir soygundan başka birşey değil ha h ha b sinifi ehliyet alışsın ne değişti? H sinifi ehliyet agir vasıta ehliyet değil ki...

marcus_oredius

Üye
Üye
öyle ama şu anda vatandaştan nasıl biraz daha fazla para alırız derdinde.

geçen yıl ruhsatımı kaybettim emniyetten yeniden cıkartırmak için gittiğimde motor numarası ve şasi numarasının kontorlü için türktüve gönderdiler tekrardan arac muayenesi olmadan olmaz dediler. 6 ay önce muayene olmuşl araca yeniden muayene yapmaya kalktılar.

Tekerlekli Sandalye