H Sınıfı ehliyet alabilirmiyim. ÖTV den faydalanabilir miyim.?

musab

Üye
Üye
%40 Raporum var daha önce b ehliyeti aldım ama h ehliyetinden hiç haberim yoktu şimdide araba almak istiyorum kendime bu oranla h ehliyeti alıp ötv den faydalanabilirmiyim acaba..

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
ÖTV indirimli araç almak için h sınıfı ehliyet tek başına yeterli olmuyor. Sizin sakatlık oranınız %90'ın altında olduğu için ötv indirimli araç alabilmeniz için aracı hareket ettirici özel donanıma ihtiyaç duymanız gerekiyor. Böyle bir ihtiyaç duyuyormusunuz?

F

Fırtına

Guest
Selamlar musab,

B sınıfı ehliyetini, H sınıfına dönüştürmek için; tam teşekküllü devlet hastanesinden, ''H sınıfı sürücü belgesi alabilir..'' diye sağlık raporu çıkartmalısın.. sonra sürücü kursuna yazılıp, sadece direksiyon sınavına girerek H sınıfı ehliyeti alabilirsin..

ÖTV indiriminden faydalanmak, ÖTV indirimli araç alabilmek için; aracı hareket ettirici ek bir donanıma ihtiyaç duyman gerekiyor.. eğer sende böyle bir durum varsa, ÖTV indiriminden yararlanabilirsin..

musab

Üye
Üye
Bilgileriniz için teşekur ederim; şöyle bişey varki fites diğştirirken zorlanıyorum bu şekilde almam mümkün mü acaba ?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Rapor almak için hastaneye başvuracaksınız, raporunuzda h sınıfı ehliyet alır, özel tertibatlı araç kullanır ibareleri eklenirse evet ötv indirimli araç alabilirsiniz. Engelinizin tam olarak ne olduğunu bilmediğimden ve donanıma ihtiyaç duyup duymayacağınıza dair tahmin yürütemediğimden alırsınız yada alamazsınız diyemiyorum.

musab

Üye
Üye
Teşekurler Halil bey, Hastaneye giderken her hangi bi belge lazım mi acaba bi de sağ kolumda engelim var sonradan olma,askerliğe el verişli değil cürük verilmişti..

musab

Üye
Üye
selam fırtına hnm
Peki hastaneden herhangi bir evrak istiyolar mı ? Formda okudum sağ kolundan engelli olanlar ötv den faydalanabilir diye doğrumudur?

F

Fırtına

Guest
Selamlar musab,

Rapor almak için hastaneye gittiğinde, her hangi bir belge gerekmiyor.. H sınıfı ehliyet almak için, seni muayene edecekler ''H sınıfı ehliyet alabilir, özel tertibatlı araç kullanabilir..'' diye rapor verirler ise; ÖTV'den faydalanabileceksin.. Forumda okuduğun haber, ''sağ kolundan engelli olanlar ötv'siz araç alabilecekler..'' doğrudur..

musab

Üye
Üye
Fırtına hnm

Cevaplarınız için çok teşekur ederim.

musab

Üye
Üye
Merhabalar

Sağlık raporu için hastaneye baş vurdum benden kimlik 5 resim 115 tl bide dilekce istediler daha doğrusu hastanede tanıdık var ona sordurttum H ehliyeti için bunlar lazım mış kesin olarak.. Doğrumudur sizce ....

musab

Üye
Üye
Tşkrlr Fırtına hnm

başka hastaneye baş vurdum şimdilk bişey talep etmediler :) daha snra ne olur bilmiyom...

F

Fırtına

Guest
musab, rica ederim..
başka hastaneye baş/vurmakla doğru yapmışsın.. ücret hariç, ne talep ederler ise; kabul et :) işin gücün rast gelsin inşaallah..

musab

Üye
Üye
Slm fırtına hnm

Bu gün başka hastaneye gittim ayni şeylerle karşilaştım ücret şart galiba :) özel hastane olmuyo mu ? sordum cok cuzi bi miktar alıyolarmiş yada ehliyet kursların kendi doktorlarından alınamıyo mu ? Bu raporda h ehliyeti alınabilir belgesi alındıktan sonra ötv den kesin faydalanacakmıyım değilse soğdum ben ya uğraştırmaktan başka bişey yapmıyolar bi hak veriyolar başka yelerden alıyolar..

F

Fırtına

Guest
Selamlar musab,

Sağlık raporu alırken ücret verilmiyor.. bunun için genelge var.. hastaneler ücret konusunda; niçin ısrar ediyor.. anlaşılır gibi değil.?! ama vermemek gerekiyor.. düzen, düzensiz işliyor.. devlet uyuyor galiba (!) ehliyet kurslarının doktorlarından, sağlık raporu alınacağını sanmıyorum.. devlet hastanesinden alınması gerekiyor.. doktorlar, ''H sınıfı ehliyet alabilir, özel tertibatlı araç kullanabilir..'' diye rapor verirler ise; ÖTV'den faydalanabileceksin..

musab

Üye
Üye
Bu iyi o zaman bizde meşru yollara baş vurcaz demek :) Kimse kanuna göre hareket etmiyo biz bizde bi defaliğina mahsus yapalim bişey olmaz değil mi :) Bilgilerizden dolayı tekrar teşekur ederim...Daraldiğim zaman bi kunuda sıkıştığim zaman hemen burda kapınızı calcam haberiniz olsun :):)

F

Fırtına

Guest
nasıl istiyorsa için, öyle yapsın dışın musab :) rica ederim.. kapım her zaman açık.. istediğin zaman çalabilirsin.. bol şans diliyorum.!!!

dnzpnr

Üye
Üye
ücret kesinlikle alınmıyor

Slm fırtına hnm

Bu gün başka hastaneye gittim ayni şeylerle karşilaştım ücret şart galiba :) özel hastane olmuyo mu ? sordum cok cuzi bi miktar alıyolarmiş yada ehliyet kursların kendi doktorlarından alınamıyo mu ? Bu raporda h ehliyeti alınabilir belgesi alındıktan sonra ötv den kesin faydalanacakmıyım değilse soğdum ben ya uğraştırmaktan başka bişey yapmıyolar bi hak veriyolar başka yelerden alıyolar..

merhabalar nerde oturuyorsunu bilmiyorum ama ben istanbuldaa şişli etfal hastanesinden 1ay önce bu raporu aldım randevu sistemi ile hizmet veriyorlar ve 2 günde raporu alabiliyorsunuz özel hastan veya normaal devlet hastanesinde bu rapor verilmiyor eğitim ve araştırma hastanesi olması gerekiyor okmeydanına gittim şişliye gitmeden önce bana mayısa gün verdiler şişli hemen veriyor raporu

Tekerlekli Sandalye