H sinifi ehliyet alir rapor b sinifi alabilir diye değişti ?

bigboss

Üye
Üye
Arkadaşlar benim sorunum şu ;

Ben 2011 yılında rapor aldım ve raporumda H sınıfı ehlyet alır oto vites araç ve direksiyn topuzlu araç kullanır yazılı rapor aldım. Aradan zaman geçti ve H sınıfı için kursa kayıt oldum sınava girdim lakin kurs bana raporumun tarihini geçtiğini yenilemek şartı ile kayıt yaptıklarını söylediler bende tamam dedim ve kursa kayıt oldum.

Neyse sınava girdim İlk yardım dersinden kaldım. Kurs raporu değiştirmem gerektiği bir kez daha söyleyerek rapor istediler bundan sonrası tam bi fiyoska

Rapor almak için gittiğim hastanede tam 2-3 hafta uğraştım heyete girdim sürekli bi karar veremediler sonunda ise B SINIFI EHLİYET ALABİLİR OTO VİTES ŞART ile raporu verdiler. Ve ben burada doktorlara dedim ki

Ben kursa girdim bana bu H sınıfı raporunu veren siz ben sizin yüzünüzden girdim şimdi bana B sınıfı veriyorsunuz

-Biz sana yanlış rapor vermişiz, o zaman da şartlar öyleymiş vs vs.

Ben sınava girdim kursa ve sınav için para yatırdım dedim

-Yapabilcek bişi yok bunu söylediler

ve tartışma yaşadık

Bunun üzerine emniyete gittim ve dedim böyle böyle onlar ise

Bu adam engelli H sınıfı ehliyet olucak başka olmaz dediler

Konuyu kapttık artık aradan zaman geçti. Ama ben bunu yine gündeme getircem ve hakkımı arıcam bu konuda ne yapmam gerekir bilginiz ?

bigboss

Üye
Üye
Sol kol engelim var ve bu 0 araç konusunda indirim hakkı yaratmadığını söylediler ve 2 sene öncede bu durum vardı yeni olan birşey değil bu 2 sene önce neden bunu düşününerek vermedilerde 2 sene sonra biz sana yanlış rapor vermişiz diyebiliyorlar

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
H sınıfı yada B sınıfı şu aşamadan sonra senin için değişen bir şey olmazki. Yani öylede böylede ÖTV indiriminden yararlanamıyorsun H sınıfı almaktansa B Sınıfı daha iyidir.

İsen Buga

Üye
Üye
Sol kol engelim var ve bu 0 araç konusunda indirim hakkı yaratmadığını söylediler ve 2 sene öncede bu durum vardı yeni olan birşey değil bu 2 sene önce neden bunu düşününerek vermedilerde 2 sene sonra biz sana yanlış rapor vermişiz diyebiliyorlar

Rapor yanlış verilmiş hatadan dönülmüş. H sınıfı ehliyet alabilirsinde B sınıfı alabilirsinde: Her halükarda H sınıfı alsanız bile ÖTV.den faydalanamazsınız. Halil Yılmaz kardeşimiz anlatmış ek olarak şunu hatırlatayım: Velev ki H ehliyetile birlikte ÖTV.siz araç alsa idiniz ilerleyen yıllarda hatadan dolayı kaynaklanan yanlışın cezasını sadece siz öderdiniz. Doktorlar sizi büyük hatadan döndürmüş. Yasal olmayan yollardan araç aldığınızda ileride doğacak tüm sorumluluklar sadece size ait olacaktı.

Tekerlekli Sandalye