H sınıfı Ehliyet almak için uygunmuyum?

umutyılmaz

Üye
Üye
Merhabalar;
%95 engelliyim Sağ ve sol kollarda amputasyon mevcuttur Bütün bedensel fonksiyonlarım normal şartlarda devam etmektedir bir sorun bulunmamaktadır.
Sağ kol dirsekden Sol kol ise dirsek altından ampute
Düz vites araba dahil kullanabiliyorum ama sizce doktor Ehliyet alabilir raporu verecekmidir ? Bilgilendirirseniz sevinirim.

Teşekkürler...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba, rapor oranınız %90'ın üzerinde olduğu için ÖTV indiriminden yararlanırsınız. H sınıfı ehliyet alırmısnız kesin bir şey söylemek zor. Sizin özel bir donanıma ihtiyacınız var sanırım. Raporunuzda da "özel donanımlı araç kullanır" ibaresinin olması gerekiyor. Kişisel fikrim, kuvvetle muhtemel o ibare eklenir ve h sınıfı ehliyet alırsınız.

umutyılmaz

Üye
Üye
Cevabınız için teşekkür ederim fakat bir sorum daha olacak. Ben 2022'den yararlanıp en gelli maaşı almak için rapor almıştım heyetten 15 yaşında iken acaba özel olarak araç kullanabilir raporumu almam lazım yoksa bu raporda da yazmalımı çünkü bu raporda sadece 2022 den faydalanabilir ibaresi mevcut .. Acaba bilgilendirebilirmisiniz?

Teşekkürler.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
ÖTV indirimli araç alırsan yada ÖTV indiriminden yararlanmasan bile yüksek fiyatlı bir araç alırsan (kendi üzerine) 2022 maaşın kesilebilir. Onu aklından çıkarma.

gulay_06

Üye
Üye
bende alabilirmiyim ehliyet b ya da h sınıfı ehliyet yüzde 59 raporum var sadece konuşma ve dil bozukluğu var bende ellerimi ayaklarımı kullanabiliyorum rahatım yani alabilir miyim? h sınıfı ehliyet almak şart mı b sınıfı alamaz mıyım?

medo35

Üye
Üye
Bu konuda doktorun yazacağı rapor içeriği önemli. Ona göre hareket edebilirsin. Ancak B ehliye için ayrı H ehliyet için ayrı ifadeler gerek. ÖTV den faydalanmak için h ehliyeti şart. B ehliyetle hiç bir şeyden faydalanamzsın.

by_handsome25

Üye
Üye
peki bu engelli ilkokul mezunlarına ehlıyet nasıl oluyor kaldırdılar yaki artık lise mezununa verıyorlar bana yardımcı olunuz saygılar...

gulay_06

Üye
Üye
Bu konuda doktorun yazacağı rapor içeriği önemli. Ona göre hareket edebilirsin. Ancak B ehliye için ayrı H ehliyet için ayrı ifadeler gerek. ÖTV den faydalanmak için h ehliyeti şart. B ehliyetle hiç bir şeyden faydalanamzsın.

anladım teşekkürler

Artersman

Üye
Üye
benim yaşım 16, raporda %80 olarak yazılı 17 yaşımda ehliyet alabilir miyim ve 17 yaşımda araba alırken ÖTV indiriminden yararlanır mıyım? raporda ÖTV indirimi işaretli.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Ehliyet almak için 17 yaşını bitirmiş olman gerekli.

kınayman

Üye
Üye
değerli arkdaşım umut, rahatsız ediyorum ama ehliyetini alabldin mi? gelişmeleri bana iletirsen çok sevinirim.. mutlu kal...

murat1071

Üye
Üye
arkadaşlar bende 17 yaşında aldım H sınıfı ehliyetimi normalde doğum tarihim 05.08.1994 17 yaşında almış oldum.Hatta herşey dahil 700 Tl ye maloldu

umutyılmaz

Üye
Üye
Yeni bir kanun çıktımı 2 kol dirsekten ampute olanlar için bilen varmı acaba?

Tekerlekli Sandalye