H sınıfı ehliyet için süreli rapor verdiler?

umut-efe

Üye
Üye
sayın yetkili iyi günler;
H sınıfı almak için sağlık kurulundan heyet raporu aldım. raporda aynen şu ifade yeralmaktadır.
H sınıfı ehliyet alır. otomatik araç kullanır yazıyor....benim rahatsızlığım sol bacakta polio sekeliyim...
aynı zamanda raporda 2 yıl süreli ibaresi var.. bunun anlamı nedir. daha önce işe girerken aldığım raporda hastalıgım sürekli olduğu için süreklidir yazıyor
şimdi bu 2 yıl süreli ibaresinde sıkıntı yaşarmıyım bana yardımcı olursanız sevinirim.. iyi günler.......

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Rapordaki ibarelere göre ÖTV indirimli araç alırsınız. Bakınız:> http://engelliler.gen.tr/f18/sol-ba...bat-olmaksizin-otvden-faydalanabilirler-1379/ Raporun süresi dolunca yeniletmek zorundasınız. Eğer yenilettiğinizde raporda otomatik vitesli araç kullanır ibaresi olmazsa ve siz bu ibareye dayanarak ÖTV indirimli araç alırsanız, aracı alırken ödemediğiniz ÖTV'yi geri ödeme gibi bir durum olabilir.

umut-efe

Üye
Üye
halil bey, hastalığım sürekli,, iyileşme durumu yok.. 2 yıl sonra alacağım heyet raporunda otomatik vitesli araç kullanır ibaresi neden olmayabilir bana tutupda sen manuel araç kullanabilisin diyemezler galiba....böle bi durum olabilirmi ? bana bir yol gösterin ne yapmam gerekir şimdi.....

Birey

Üye
Üye
Herhangi bir araba bayisine gidip doğru bilgiyi alabilirsiniz. Mesela ben süreli raporla memur oldum, tekrar %40 almazsan işten çıkarmayacaklarına dayanarak süreli raporla ÖTV indiriminden faydalanan birinden de geri ödeme istememeleri lazım. En iyisi siz bir araba bayisine uğrayın. Kendileri bu işle uğraştığı için doğru bilgiyi biliyor olmaları gerekir diye düşünüyorum. Siz ne olur olmaz 2-3 araba bayisine uğrayın eğer hepsi aynı şeyi söylerse doğru bilgidir.

Tekerlekli Sandalye