H sınıfı ehliyet ve hız sınırı?

ts61

Üye
Üye
merhabalar bana h sınıfı tam otomatikli araç kullanabilir ve hız sınırı 70 diye %20 rapor verdiler şimdi ben ehliheti aldıktan sonra araba alırken ne kadar indirimden yararlanabileceğim.Normalde ötv %37 diye biliyorum başka indirimler de varmı veya daha az mı? Birde aklıma takılan hız sınırı acaba arabaya herhangi bir hız sınırlayıcı takarlar mı yoksa sadece radara yakalandığında mı belli olur.Daha önceden de %55 işe girmek için rapor almıştım.

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
Engeliniz nedir merak ettim. Daha önce hız sınırı konulduğunu hiç duymamıştım. ÖTV den %37 olarak yararlanırsınız. Bi ara MTV den de yararlanılacağı söylendi ama o haber fos çıktı sanırım.

ts61

Üye
Üye
sağ tarafımda hafif titreme var. Distoni

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Size ÖTV indiriminden yrarlanacağınızımı söylediler? Sizi peşinen üzmek istemem ama sağ taraftaki titremeden dolayı ÖTV den yararlanabileceğinizi pek sanmıyorum. Siz yinede benim dediklerimi göz ardı edip başvuruda bulunun bakalım ne diyecekler. Sonucu bende merak ettim açıkcası.

ts61

Üye
Üye
Size ÖTV indiriminden yrarlanacağınızımı söylediler? Sizi peşinen üzmek istemem ama sağ taraftaki titremeden dolayı ÖTV den yararlanabileceğinizi pek sanmıyorum. Siz yinede benim dediklerimi göz ardı edip başvuruda bulunun bakalım ne diyecekler. Sonucu bende merak ettim açıkcası.

bana birşey demediler sadece %20 olması beni kuşkulandırdı.

marcus_oredius

Üye
Üye
ts61 ötv indirimi için %90 özür raporuna sahip olmalısınız veya araçın sürüş için özel tertibata sahip olmalıdır (direksiyondan gaz pedalı ve fren gibi). bunlar dışında hiçbir şekilde ötv indirimi olmamakta.

ts61

Üye
Üye
Tam otomatik vitesli olunca olmuyor mu ya da raporu %40 yaptırsam olmaz mı ya

marcus_oredius

Üye
Üye
ben kendim otomatik vitesli araç kullanabiliyorum ( düz vites araç kullandığımda panik attak yaşıyorum). ancak 0 arac aldığımda bana bile verilmiyor benim rapor oranım %58 dir.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
@ts61, sakatlık oranı %90'ın altında olupta tertibat olmaksızın sadece sol bacaktan engelliler ÖTV den yararlanır. b.k.z Bunun dışındaki tüm engel grupları mutlaka tertibat taktırmalı.

ts61

Üye
Üye
desene boşuna aldık H sınıfı. Neyse ilerde B sınıfıyla değiştiririm...

ts61

Üye
Üye
tekrar merhaba şimdi ben indirimli araba alamıyorum ya istediğim arabayı alabilirim değil mi mesala motor hacmi 1.6 ben 2.0 motor hacmi bir otomobil alsam olur mu.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Tabi istediğiniz aracı alabilirsiniz.

Tekerlekli Sandalye