H sinifi ehliyet - vergi indirimi

zngldk

Üye
Üye
Herkese selamlar.
Sol kolumu kaybettim ve protez kullanıyorum.
%56 raporum var ve H sınıfı ehliyeti alır yazıyor.

Görüştüğüm bazı otomabil bayileri sol kol olduğundan araçta tertibat değişikliği yapılmadığı dolayısıyla vergi indirimi alamıyacağımı söylüyorlar.

Benim durumumda olupta indirimli araç alan varmı?. Varsa yolu nedir.

Eğer indirimli araç alamayacaksam B sınıfı ehliyetimi H sınıfına çevirmek zorundamıyım.

Şu an kullandığım araçla ilgili Motorlu taşıtlar vergisinden muaf olunabiliyormu.

Uvzumuzu kaybettik elden birşey gelmiyor, buna şükür diyoruz. Ama ne yapalım hayat devam ediyor.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Malasef sol koldan engelliler hiç bir şart altında ÖTV indirimden yararlanamıyor.

ahmetacar_45

Üye
Üye
Malasef sol koldan engelliler hiç bir şart altında ÖTV indirimden yararlanamıyor.

ben kursa başvururken b ehliyeti için başvurdum aile hekimi b ehliyeti alabilir dedi heyete de girecektim h ehliyeti için ama tarihi baya geç vermişlerdi geçen gün girdim h ehliyeti alabilir dediler kursa götürdüm raporu kabul etmediler bizde h ehliyeti yok dediler ben dedim iptal etmek istiyom yok dediler ne yapmam gerekir bilgi verirseniz sevinirim teşekkür ederim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
H sınıfı ehliyet almaktaki amacınız neydi?

ahmetacar_45

Üye
Üye
sağ ayağmda sorun var biraz yanlık var araba kullanırken biraz zorlanıyodum ondan h ehliyetibiraz acele ettim galiba kursa başvurmada

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Tamam ama h sınıfı ehliyet almak tek başına sizin bu zorluğunuzu çözmezki. Siz ötv indiriminden yararlanmak içinmi istediniz h sınıfı ehliyeti. Hani sakatlığa uygun bir terttibat yaptırarak aracı rahat kullanmak açısından.

ahmetacar_45

Üye
Üye
Tamam ama h sınıfı ehliyet almak tek başına sizin bu zorluğunuzu çözmezki. Siz ötv indiriminden yararlanmak içinmi istediniz h sınıfı ehliyeti. Hani sakatlığa uygun bir terttibat yaptırarak aracı rahat kullanmak açısından.

evet aynen ötv indirimi için .özel tertibatlı araç kullanabilir h ehliyeti alabilir yazıyo raporda

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
O zaman h sınıfı ehliyet verebilen başka bir kursa yazılacaksınız.

ahmetacar_45

Üye
Üye
ama ben ayın 16 sında b ehliyeti için sınava giricem nasıl olacak sınavdan sonra mı yazılayım acaba

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Pardon ama sizin raporunuzda h sınıfı ehliyet alır yazmıyor mu? Eğer öyleyse nasıl b sınıfı ehliyet alacaksınız?

ahmetacar_45

Üye
Üye
h sınıfı ehliyeti alabilir yazıyo ama ben kursa yazılırken daha raporu almamıştım aceleden aile hekiminden aldım b sınıfı alabilir dedi ben kursa yazıldım sonradan h ehliyeti alabilir raporu aldım kursa vereyim dedim kabul etmediler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Burda yapacağınız şey belli. ÖTV indirimli araç almak istiyorsanız h sınıfı ehliyet veren bir kursa yazılıp h sınıfı ehliyet alacaksınız.

ahmetacar_45

Üye
Üye
O zaman h sınıfı ehliyet verebilen başka bir kursa yazılacaksınız.

merhaba ben ehliyet sınavına giremedim ne kadar sınav ücreti yatırıcam sınav ücreti 60 liraydı şimdi yine 60 lira mı yatıracaz bilgilendirirseniz sevinirim

Tekerlekli Sandalye