H sınıfı sürücü belgesi almak için hangi evraklar lazım

• Konuyu başlatan ENB ESKİÜYESİ
  • Başlangıç tarihi
E

ENB ESKİÜYESİ

Guest
selam H sınıfı sürücü belgesi almayı düşünüyorum. Git gel olmaması için hangi evraklarının gerekli olduğunu yazarsanız bizde ona göre hareket eder ve zamandan kazanırız diye düşündüm.

şimdiden teşekkürler.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Şu belgeler işini görür.

a) Sağlık Kurulu raporu (H sınıfı ehliyet alabilir raporu)(Rapor güncel olmalıdır, yani başvuru tarihinde alınması gerekir.)
b) 1 Ad.Sabıka kaydı (Savcılıktan temiz kağıdı)
c) 1 Ad.Diploma Noter Tastiği, (en az ilkokul mezunu olmak)
d) 14 Adet fotoğraf
e) İkametgah belgesi

antus

Üye
Üye
Selam.

H sınıfı ehliyet almak istiyorum işlemlere başladım. Lise 1'den tasdikname almıştım. Şimdi tasdikname tastiği mi alıcam bunu tasdikname aldığım okula gidip halledebilirmiyim ?
H sınıfı ehliyetiyle engelli motosikleti yada aşağıda ki adreste ki scooter motordan kullana bilirmiyim yoksa ayrı ehliyete mi ihtiyacım olacak ?

Maranta Motorlu Araçlar

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Motorsikletler için H sınıfı ehliyet geçerli olur. Daha doğrusu hangi sınıf ehliyet alacağına dr karar verir. Ama h sınıfı ehliyet ilede motorsiklet kullanabilirsin. Tastikname hakkında bilgim yok.

2-) H sürücü belgesi kimlere verilmektedir.?

a-) 2918 SAYILI Karayolları Trafik Kanunu Uyarınca, özel tertibatlı olarak imal, tadil, veya teçhiz edilmiş, motosiklet veya otomobil türünden araçları kullanacak hasta veya sakatlara verilmektedir.
b-) 17 yaşını bitirmiş

antus

Üye
Üye
Sağol.
H sınıfı için alacağım rapordan kaç tane bana lazım olur 2 nüsha alayım mı hastaneden ?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Nüsha ne kadar çok olursa o kadar iyi olur. 3-5 nüsha al alabiliyorsan.

Tekerlekli Sandalye