H sınıfı sürücü belgesi için alacağım rapor önceki raporumu etkiler mi?

ktura1

Üye
Üye
mrb daha önce sağlık kurulu raporum yüzde 56 h grubu ehliyet almak istiyorum ama bunun için tekrsardan rapor almam gerektiğini söylediler ama tekrardan ehliyet için rapora başvurup sağlık kuruluna gittiğimde orda bana vercekleri rapor benim yüzde 56 lık raporumu etkiler mi?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Daha önce rapor oranı %50-60 olupta h sınıfı için rapora başvurduklarında oranları düşürülen arkadaşlarım var. Bunlar herhangi bir şekilde etkilenmedi. Ama bu kesin olarak etkilenmeyecekleri anlamınada gelmez. Mantık olarak gerçerli olan "son alınan rapordur" ama atıyorum sen önceden vergi indirimi için rapor almışsın sonrasında h sınıfı için başvurdun ve oranın düştü bu vergi indirimi için alınan raporu etkilemiyor. Daha doğrusu benzer durumu yaşayanlardan tanıdıklarım var onları etkilemedi. Şimdilerde otomasyona geçildi. sistem otomatik olarak herşeyi görebiliyor. Bu gün sorun olmayan bir şey yarın için sorun olur mu net bir şey söylemek zor.

ktura1

Üye
Üye
hocam benim özür grubum diyabet ve sol göz enükle sağ göz sağlam bu şekilde monoküler ehliyet alabilir miyim bu ehliyet grubu içinde sağlık kurulu raporu almak şart mı ?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Monoküler kavramı ; sadece tek gözü gören veya tek gözü olmayan (protez) kişiler içinkullanılır. 2918 sayılı karayolları trafik kanununa göre moneküler kişilerde sürücü belgesi (ehliyet ) sahibi olabilmektedir.

ktura1

Üye
Üye
hocam alabilir miyim bu şekilde bunun için sağlık kurulu raporu gerekli mi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Tüm sürücü belgelerinde olduğu gibi "monoküler" ehliyet içinde sağlık raporu alman gerekli.

ktura1

Üye
Üye
yani bu normal ehliyet için alınan raporlar mı sağlık ocaklarında falan veriyorlar o mu hocam

ktura1

Üye
Üye
hocam monoküllerden bahsediyordum

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
O konuda bahsedilen ("H Sınıfı Ehliyet Raporu Hangi Hastanelerden Alınır?") monoküler ehliyet içinde geçerlidir.

Tekerlekli Sandalye