H sınıfı surucu belgesini B sınıfına dönüştürmek mümkün mü?

gsliyavuz

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar,

Bende uzun yıllar önce bacağımdan dolayı aldığım H sınıfı ehliyet var, üzerinde otomatik vites yazıyor. Fakat artık iyileştiğimden dolayı bunu B sınıfına dönüştürmek istiyorum.

Acaba ne yapmalıyım? Sürücü kursları da ne yapmam gerektiği konusunda tam net bilgiye sahip değiller. İnternette arattığımda da B sınıfından H sınıfına dönüştürmeyi anlatıyor fakat tersini hiç kimse anlatmamış.

Acaba bir bilgisi olan varmı?

Herkese teşekkürler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Şu yolu izlersen sorunu çözebilirsin.
Yeni bir sağlık kurulu alacaksın. Raporda B sınıfı ehliyet alır ibaresi yada hangi sınıf belge alman gerektiği yazar.
Daha sonra o belgeyle sürücü kursuna başvuracaksın sadece direksiyona sokarlar seni.
Direksiyondan geçersen belgenide alırsın.

gsliyavuz

Üye
Üye
Emniyet ve bazı sürücü kursları "eskiye ait H sınıfı ehliyet alabilir diye sağlık raporun olduğundan şimdi alacağın B sınıfı sağlık raporunu kabul etmeyip hakem hastanesine veya İl Sağlık Müdürlüğüne sevk ederler" diyorlar. Kimse net bir bilgi vermiyor eminmisiniz acaba?

Zamanında Motor sınavınada girmediğimden yeniden ehliyet alıyor gibi tüm derslerden sınava gireceğimide söylüyorlar.

Sınav falan önemli değilde hakem hastanesi il sağlık müdürlüğü falan koşturmak istemiyorum net bir cevap bulabilsem ona göre ya başvurcam ya vazgeççem

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Emin değilim. Düz mantıkla yorumladım ben. Ve evet önceden motor sınavına girmemişseniz yeniden girmeniz gerekir. Hakem hastanesine sevk ederlermi açıkcası net bir yanıt veremiyorum malasef.

sürücü kursu

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar,

Bende uzun yıllar önce bacağımdan dolayı aldığım H sınıfı ehliyet var, üzerinde otomatik vites yazıyor. Fakat artık iyileştiğimden dolayı bunu B sınıfına dönüştürmek istiyorum.

Acaba ne yapmalıyım? Sürücü kursları da ne yapmam gerektiği konusunda tam net bilgiye sahip değiller. İnternette arattığımda da B sınıfından H sınıfına dönüştürmeyi anlatıyor fakat tersini hiç kimse anlatmamış.

Acaba bir bilgisi olan varmı?

Herkese teşekkürler

ayrıntılı bılgı ve eğitim için bizi arıyabılırsınız.
SAHRAYICEDİT SÜRÜCÜ KURSU

0216 369 35 00

Sahray

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sürcü Kursu varsa paylaşmak istediğin bilgi buradan paylaşabilirsin. Bilgi almak için bizi arayabilirsiniz demek çok etik bir davranış değil.

Tekerlekli Sandalye