Hakan Altun ve Müzikleri

gülümse_hayata

Üye
Üye
Gerçek Adı: Hakan Altun
Doğum Tarihi: 1972
Doğum Yeri: İstanbul
1972 yılında İstanbul'da doğan ve aslen Siirtli olan Hafız Zeki Altun’un torunu Hakan Altun ilk okulu bitirdikten sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet konservatuarına girdi. Dedesinin Türk Musikisine olan ilgisi onuda bu yöne hızla çekiyordu. Orta lise ve yüksek öğrenimini de aynı okulda tamamladı. İTÜ Sosyal bilimler dalında Master yaptı. 1994'de Edirne Türk Devlet Müziği topluluğunda ud çaldı. Bu işin kendisine göre olmadığını anlayan Hakan Altun ailesinin de iznini alarak 1997'de bu görevinden istifa etti. Hakan Altun askere gitmeden önce İstanbul eğlence hayatının en popüler eğlence merkezlerinde sahne aldı. Arkadaşları Ayşe ve Aykut’la birlikte bir dönem AHA grubunda şarkı söylediler.

Ve ardından vatani görevi gereği askere gitti. Askerliğini Ankara'da yapan Hakan Altun hayatının dönüm noktasını askerdeyken yaşadı. Çünkü bestecilik kabiliyetini ilk kez askerde fark etmişti. İlk bestelerinden olan "Hani Bekleyecektin" ise Hakan Altun’un anlatımıyla şöyle gerçekleşti. Hakan Altun; “Askere gittiğimde çok sevdiğim biri vardı. Onu bırakarak askere gittim. Günlerce telefon sıralarında aileme ve sevdiğim insana telefon etmek için sıra bekledim. Biz askerde acemi olduğumuz için bizi çok bekletiyorlardı. Sıranın bana geldiği gün yine saatlerce kuyrukta bekledim telefon etmek için. İlk ailemi aradım daha sonra onu aradım ama beni daha sonra ara dedi ve telefonu yüzüme kapadı. Bende o duyguyla "Hani Bekleyecektin"i yaptım dedi.
Ve askerde ilk albüm hazırlıklarına başlayan Hakan Altun 1999’da ilk solo albümü ''Hakan" Hani Bekleyecektin ile müthiş bir çıkış yakaladı. Ardından ikinci albümü ‘Ağlamak Yok Yüreğim’ üçüncü albümü ‘Nefesimsin’ dördüncü albümü ‘Yaralı Bir Akın Öyküsü beşinci albümü ‘Hediye’ ve son albümü Küstüm Aşklara ile müzik dünyasındaki ilerleyişine emin adımlarla devam ediyor. baktabul

Gerek yorumculuğu gerekse bestecilik kimliği ile sevilen Hakan Altun; C. Kurtoğlu, B.Serttaş, Hande Yener, Seda Üren, Muazzez Ersoy, Elif Karlı, Gülben Ergen, Petek Dinçöz, Hilal Özdemir, S.Arıca, Ercan Saatçi, Emirkan, Alişan, Deniz Erdoğan, Kibariye, Murat Kurşun, Sinan Zorbey, Berdan Mardini, Ebru Gündeş, Ufuk Yıldırım gibi bir çok sanatçının albümlerine kendi bestelerini verdi. Buğulu sesi ve kendine has yorumuyla tüm müzik severlerin beğenisini ve takdirini topladı

hakan-altun.jpg

Tekerlekli Sandalye