Hakem hastaneden alınan rapordan sonra yeniden başvuru süresi var mı?

tahir_peker

Üye
Üye
ben özürlü raporu için hastaneye basvurdum % 25 sürekli rapor verdiler .sonra bu rapora il saglık müdürlügüne itiraz ettim. beni baska hastaneye gönderdiler o hastanede %38 sürekli rapor verdiler .sonra il saglık müdürlügü hakem hastanesine gönderdi orda % 34 sürekli raporverdiler.hakem hastanesi olarak gittigim hastaneye tekrar basvurmak için bi bekleme süresi var mı? hastalıgım kalcalarda protez var ve hareketlerim iyice kısıtlandı ve o zamanlar gözden puan alamamıstım ve simdi gözlerim de bozuldu .ne yapmam lazım?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yönetmelikte her ne kadar bu konuda ibare olmasada hastane maalesef 6 ay süre önce kabul etmiyor ancak önerim şu şekilde olabilir, hastane sağlık kuruluna gidip yada telefon açıp konuyu danışırsanız daha net bilgi alabilirsiniz.

tahir_peker

Üye
Üye
tamam hocam tesekkür ederim de hastanin telefonları calısmıyor onun için burada soruyorum

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
O zaman engelli kişi gidemez hava şartlarından dolayı en güzeli bir yakınını gönderip sorsun benim şahsi fikrim 6 ay beklenmesi yönünde yada hiç o hastaneyle ugraşmayıp başka bir hastaneden yeni rapor için ugraşılması olabilir.

tahir_peker

Üye
Üye
abi bi de ben hastaneye sormustum bir daha basvuramnazsınız demisti.hakem hastanesinden sonra bu dogru mu acaba.ancak hastalıgınız ilerlerse basvurabilirsiniz diye

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hakem hastanesinin kararı nihai karardır. 6 aydan önce ikinci bir rapor için başvurudda bulunmaz imkansız gibi bişey.

Tekerlekli Sandalye