Hakem hastanesi rapor oranları düşürüyor mu?

ufuk10

Üye
Üye
merhaba ben 52 yaşında dul bir kadınım 35 yaşında epilepsi hastası bir oğlum var ayrıca %50 zeka geriliği mevcut.yaklaşık bir bucuk ay önce sosyal hizmetlerden evime gelip birkaç soru sorarak bakıma muhtaç olmadığına kanaat getirip bakım maaşımı kestiler.itiraz ettim 5 yıl önceki sağlık raporum %70 ağır özürlü idi raporu yenilememi istediler bu sefer hastaneden %70 özürlü raporu aldım fakat yatağa bağımlı olmadığı için ağır özürlü ibaresi yoktu.oysaki oğlum ben olmadan hiç bir işini yapamaz çalışamaz temel ihtiyaçlarını karşılayamaz.bu ikinci raporada itiraz ettim şimdi sağlık müdürlüğünden gönderileceğimiz hakem hastaneyi bekliyorum.yalnız sunu duydum bu hakem hastaneler özürlülük oranını dahada düşürüyorlarmış bu konuyla ilgili bilgisi olan varmı acaba..

İsen Buga

Üye
Üye
düşürür yada düşürmez bilemeyiz. Muayene esnasında durumunuzu doktorlar doğrusu profesörlere belirt. yok profesör gelmemişse asistanlara not düşmesini talep et. Hakem hastane kararını profesörler veriyorda. Asistanlarına dikkat et. uygun dille analtırsan sorun olmaz.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hakem hastanesi rapor oranını düşürecek diye bir şey yok. Hakem hastaneleri en doğru rapor oranlarını vermekle yükümlüdür.

Tekerlekli Sandalye