Hakem hastanesinin raporundan sonra yeniden başvuru yapabilirmiyim?

urfa_akbas

Üye
Üye
arkadaşlar yaptığım işlemleri sırslsysyım
1. rapor yenileme için hastaneye gittim aldığım rapor orsnı:%23 itiraz ettim
2.itiraz sonucu başka hastaneden : %33
3. hakem hastaneye sevk edildim oda :%15 verdi

fakat 2 yıl önce aldığım rapordaki rahatsızlığım hala devam ediyor 2011 de:%45almıştım

soru: bu duruma göre ne yapmam gerekiyor 6 aY FALAN BEKLEMEM GEREKİRMİ

NOT: HAKEM HASTANEDEN :2 AY ÖNCE RAPOR ALDIM

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yani çeşitli hastanelerden şansınızı deneyebilirsiniz, yapılacak başka birşey görünmüyor, aynı hastaneden yeni rapor için 6 ay süre tanınımıyor ama farklı hastanelerden alabilirsiniz

urfa_akbas

Üye
Üye
bu konu hakkında beni yönlendirecek biri yokmu en son aldığım rapor kasım 2013

sinandeniz

Üye
Üye
yani 3 değişik hastahaneden alınan rapor hepside düşük tekrardan alacağınız raporun oranıda pek farklı olmicaktır ama tabi siz şansınızı zorlamayı tercih ediyorsunuz istediğiniz hastahaneden rapor alabilirsiniz mehmet arkadaşta demiş urfalı hemşerim

urfa_akbas

Üye
Üye
anlıyorum fakat benim 2011 de aldığım raporumdaki rahatsızlıklarım aynı
raporuda yeniletmek için uğraşıyorum 2011 de verdikleri oran %45 ve rahatsızlık hala aynı üstünede gözlük derecem yükselmiş

nasıl bir adalet bu

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam urfa_akbas,

Nasıl bir adalet bu? ne güzel sormuşsun aynen ama bu adalet değil ki zaten adaletsizlik her yerde ve her şeyde diz boyu ne yazık ki sadece sen de benim gibi bu kadar geç farkettin o kadar. İlk raporum % 61 di ve ben bilseydim eğer o rapor oranıyla malulen 1800 günde emekli olabilirdim ama yok nereden bilebilirdim ki? hiçbir şeyden haberim yoktu ve üstüne vergi indirim hakkı almam gerektiğini bile bilmiyordum. 2. raporum oranı % 54. Sen bu kemiklerine ne yaptın ? diyen doktor heyetinin şaşkın bakışları hala dün gibi hatırımda ve o heyet ki kemiklerin röntgen görüntüsüne bir de benim sakin, mutlu, gülümseyen yüzüme şaşkın şaşkın bakarak hiç utanmadan % 54 verebildiler. Adalet he? ne adaleti kardeşim hangi adalet? kulun kula muhtaç edildiği, bir kulun kurtuluşunun diğer bir kulun iki dudağı arasında gizlenip durduğu adalet mi?

Bilmiyorum neden bu kadar celallendim belki de sana yapılan haksızlığın bir gün hepimize yapılacağı fikrine sahip olmak, ülkeme karşı bu kadar güvensiz olmaktan yorgunum ama sana diyeceğim şu ki ne olursa olsun vazgeçme! pes etme! sen ki rahatsızlığının arttığını söylüyorsun ve buna karşılık seni engelli sınıfından saymayan raporlarla geri dönüyorsun ne olursa olsun istersen bir de başka bir ildeki hastaneye görün ama hakkınsa hakkın olanı mutlaka al.

Haklarına sahip olabilmen dileğimle, sağlıcakla kal,

urfa_akbas

Üye
Üye
Arkadaşlar yeniden hastaneye başvuru yapabilirmiyim şanliurfada rapor almadiğim bi üniversite hastanesi kaldi raporu verirmi ve geçerlimidir.

urfa_akbas

Üye
Üye
bilgilerinize................................................

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hakem hastanesi 2 ay önce rapor vermişse sistemde gözükür zaten. Kuvvetle muhtemel yeni rapor için başvurduğunda kabul etmeyeceklerdir.

urfa_akbas

Üye
Üye
arkadaşlar y7eni bir rahatsılığım çık tı astım bu durumda RAPOR ALABİLİRMİYİM YUKARIDAKİ BİLGİLERİMDE DİKKATE ALINDIPĞINDA

gülümse_hayata

Üye
Üye
En son aldığınız rapor 2013 de yeni rapor için farklı bir hastaneye başvuru yaparsınız. Fakat yeni çıkan hastalığınızla birlikte oranlarda çok fazla bir değişiklik olacağını zannetmiyorum. İçiniz rahatlayıp aklınızda kalmaması için farklı bir hastaneye başvurun bakalım ne olacak:

Tekerlekli Sandalye