Hakem hastanesinin verdiği özürlülük oranına itiraz edebilir miyim?

masal internet

Üye
Üye
merhabalar,
sitenize yeni üye oldum..sorunum şöyle: 2011 nisan ayında ege üniversitesine vergi indirimi sağlık kurulu raporu almak için müracaat ettim.. 3 ay kadar sonra 3 sefer muayane olarak % 72 oranında rapor aldım.ankara merkez sağlık kuruluna kurum aracılığıyla (vergi dairesi) raporum gitti ve 3 ay sonra cevap yazısı geldi ankaradan. raposrun yönetmelikte belirtilen , ayrıntılı labaratuar , film ve ölçülerinin eksik yazılması ile tekrar aynı hastaneye ege üniversitesine sevkim yapıldı.. tekrar gittim yaklaşık 3 sonra ege'den yeni rapor % 42 olarak verildi..vergi dairesi aracılığıyla yeniden ankara merkez sağlık kuruluna gönderildi rapor..ancak 2 ay sonra yine raporun eksik yazıldığına ilişkin yazı ile hakem hastane olan : izmir atatürk eğitim ve araştırma hastanesi (yeşilyurt devlet hastanesine) sevk oldum..ortopedi doktoruna muayemden sonra , fizik terapide iki elimin bütün parmaklarında ve elimin ayasında büyük açı kayıpları , açma kapama zorluğu , tutma zorluğu bulunuyor , ayrıca omuzlarımda kollarımı tam kaldıramama ve el bileklerimi tam çevirememe tespit ettiler..teker teker açıları ölçtüler ctvelden bakıp puanlamaları yazdılar..dışarda bekle dediler bana ve sonra tekrar çağırıp , saçımı tarayıp tarayamadığımı , traş olup olamadığımı sordular ki bunlar incecik tarağı tutup saç taramak veya permatik tutmak yapabildiğim şeyler..'aa bu herşeyi yapabiliyor' dediler birbirlerine sonra da biraz evvelki oranları hemen hepsinde düşürdüler..bütün dalların hanesi olan muayene raporunun fizik tedavi bölümüne 'tüm vücut fonksiyon kaybı %31' diye yazdılar..ben sordum oran bu mu diye bana da 'sağlık kurulunda karar verilcek' dediler..moralim çok bozuk ve sanırım hakem hastane bana %31 verecek..belki diyorum ortopedi doktoru ile kurulda tartışıp yükseltmişlerdir ya da muayene evrağında yazan son olarak hesaplanmamış rakamdır...sonuç olarak hakem hastaneye itiraz hakkım var mıdır?

hayatım boyunca farklı hastanelerden aldığım en az %40 lık özürlü raporlarımın bana söylediği ve az buçuk özürlü arkadaşlarla görüşmelerim ve her iki elde belirgin şekil bozukluğu olduğu için rahatlıkla 40 lık raporu hakettiğimi düşünüyorum..

ne yapmalıyım ?

ve nisan sonundaki ömss ye girecem ama eğer atanırsam göreve başladığımda netice nasıl olur..

saygılar ...

İsen Buga

Üye
Üye
Tum hastaneleri dava edebilirsin aslında ama..

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hakem hastanesinin verdiği rapor oranına itiraz etmenin tek yolu hukuki süreç başlatmaktır. Malasef başkada bi yolu yok.

cerensigorta

Üye
Üye
Sayın Masal İnternet;

Acaba Özürlülük halinizi trafik kazası sonucu mu edindiniz? Geçmiş olsun ve Allah acil şifalar versin

masal internet

Üye
Üye
Allah razı olsun .. doğuştan benimki çok az bilinen genetik bir sendrom ..

av.ahmet

Üye
Üye
cerensigorta akbaba gibisiniz cidden adam Raporla ilgili soru soruyor trafik kazasımı yaptın diyorsunuz site yöneticisine sesleniyorum bu tarza sigortacıları takipcileri siteden uzaklaştırın bence

Tekerlekli Sandalye