Halk Eğitim Kursun'da İşlenen ÖMSS Konuları

muneza

Üye
Üye
Bazı il lerde kurslar açılmıştır ..Fakat kurslar 'ın bazı yerlerinde farklı konular işleniyormuş ayrıca özürlü memur geçmiş yılları çözen kurslar da bulunuyormuş . Kurs a giden arkadaşlar tecrübeleri ni paylaşırsa daha iyi olacak bizler için iyi çalışmalar hepinize

brcgngr

Üye
Üye
kursa gitmiyorum ancak iki kez kurs ortamında bulundum. tarih : inkılap tarihinden baslayarak anlatılıyor. matematik : fonksiyonlar, kartezyen ve matematik 1 konularını kapsayan bir konu anlatımı izleniyor. coğrafya : türkiyenin dağlarından ovalarından baslayarak türkiye cografyası . anayasa ya daha gecilmemisti. türkce ile paralel gidecekmis. ancak sınav kılavuzunu da baktığımızda sahsi yorumum : konuların kpss konuları ile paralel olduğu dogrultudadır.

YassaX

Üye
Üye
Sakarya'da ÖMSS Kursu 20 Şubat 2012 Pazartesi Başladı .. Anlatılacak Dersler : Türkçe , İnkilap Tarihi , Vatandaşlık ( Yurttaşlık Bilgisi ) , Türkiye Coğrafyası , Matematik
İşlenen Konular bakımından, belirlenmiş bir müfredat yok, elde kaynak yok.. İnkilap Tarihinden; I. Dünya Savaşı Tüm içerikleriyle, Trablusgarp Savaşı, Cemiyetler konuları işlendi ilk hafta ... Matematik; Doğal Sayılar, Çeşitli Problemler, Kümeler işlendi.. Türkçe de ise Temel Anlam, Yan Anlam, Mecaz Anlam işlendi ...

muneza

Üye
Üye
Özkanhocam Ömss sınav konularını bile alamadık çalışalım kurslar işledikleri konuların başladıkları yerden çıkacaklarını söylediler mi?

Birey

Üye
Üye
Bu başlıktaki yorumları mail olarak almak için yorum yazıyorum...:)

YassaX

Üye
Üye
muneza; Sınav Konularını soyleseler ya da bilsek, buradan paylaşmazmiyiz.. ÖMSS Kursunda ders anlatan hocaları biz yonlendiriyoruz.. Ellerinde ne mufredat var ne bir bilgi.. Sadece MEB - Hayat Boyu Öğrenme Müdürlüğünün Gönderdiği Yazı yani bizim Sınav Kılavuzunda olan Ders Adları mevcut ..Beklemedeyiz , taze ve sıcak bilgiler geldikce paylasima acariz ...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Keko bir konuya "abone" olmak için o konuya mesaj yazmış olman gerekmiyor. İlk mesajdaki "Seçenekler" sekmesinden "Bu konuya abone ol" seçeneğini işaretlerse abone olmuş olursun. :)

Birey

Üye
Üye
Halil Yılmaz abı seçeneklere tıkladığımda açılan seçenek sayfası ''Bu gün 15:24:05'' yazısının arkasında giriyor yani ben göremiyorum. Ne yapmam lazım?

muneza

Üye
Üye
Doğru özkanhocam Bizim burda da yarın başlıyor kurs bitince mesela çalışma odasında istediğimiz kadar çalışabilirmiyiz ?

YassaX

Üye
Üye
muneza ; o konuyu bilemem. Her ilde durum farklı.. Mesela Sakarya'da Hafta ici kurslar ; Bil ilköğretim Okulunda saat 18:00 sonrasi oluyor lise grupları icin.. Lisans - Ön Lİsans icin Hafta Sonları Halk Eğitimde olacak.. Yani yerler degiskenlik gosterir.. Kursu duzenleyen yetkili hocalarınla konusabilirsin bu konuyu

SERDAR42

Üye
Üye
Konya da bazı dernekler daha önce ömss kursu açmıştı ancak halk eğitim merkezlerinde verilen eğitim daha geçerli olacağı düşüncesiyle onu beklemiştim geçen hafta da kurs başladı ancak gördüm ki yönetim ve hocaların da sınav hakkında bilgileri yok sınavı ösym yapacağından konuların bu tarz da olabileceğini belirttiler orta öğretim konularından hazırlanıyoruz inşallah emeklerimizin karşılığını da alırız... ve devletin tüm acemiliği ve eksikliklerine rağmen bu sınav kazasız belasız tamamlanır ve hak eden arkadaşlar kamu kurumlarına atanırlar. Herkese Başarılar.

berke

Üye
Üye
ya nedir bu belirsizlikler benim de güvenimi zedeliyor ya , yargı yayınevinin özürlü memur seçme sınavına yönelik önlisans ve lisans düzeyi konu anlatımlı kitabı var :

burda matematikte problemler ve lise 2. sınıf müfredatının bazı konuları eklenmemiş , bu kitaba güvenip çalışıyoruz işallah buralardan gelirde , matematiğim iyidir ama çalışmadığım konudan gelirse tabii ki çözemem , elemeleri bu kafayla yapmayı düşünüyorlarsa hiç yapmasınlar keza tarih de de öyle , coğrafya ve vatandaşlık kpss konularında olacaktır eminimki onda bir problem yok ve güncel sorulardan da sorulacak denmiş 6 soru bu sınav ve bu konu için fazla değilmi . ne biçim bi sınav bu .

Mcaglar

Üye
Üye
ya nedir bu belirsizlikler benim de güvenimi zedeliyor ya , yargı yayınevinin özürlü memur seçme sınavına yönelik önlisans ve lisans düzeyi konu anlatımlı kitabı var :

burda matematikte problemler ve lise 2. sınıf müfredatının bazı konuları eklenmemiş , bu kitaba güvenip çalışıyoruz işallah buralardan gelirde , matematiğim iyidir ama çalışmadığım konudan gelirse tabii ki çözemem , elemeleri bu kafayla yapmayı düşünüyorlarsa hiç yapmasınlar keza tarih de de öyle , coğrafya ve vatandaşlık kpss konularında olacaktır eminimki onda bir problem yok ve güncel sorulardan da sorulacak denmiş 6 soru bu sınav ve bu konu için fazla değilmi . ne biçim bi sınav bu .

ben kpss kitaplarından çalışıyorum. bu sınav ilk defa olacağı için onlarda kendilerine göre konu sıralaması yapmışlardır. kpss çıkan konular haricinde ekstra konu ekleyeceklerini zannetmiyorum benim şahsi fikrim.

Tekerlekli Sandalye