Halk Eğitim'den Engellilere KPSS'ye Hazırlık Kursu

gülümse_hayata

Üye
Üye
Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Osman Yılmaz, Anadolu Öğretmen Lisesi'nde engellere yönelik kurslar açılacağını söyledi.

Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Osman Yılmaz yaptığı açıklamada, engelli vatandaşları KPSS'ye hazırlamak amaçlı Anadolu Öğretmen Lisesi'nde Tarih, Türkçe, Matematik ve Coğrafya dallarında kurs açacaklarını belirtti. 13 Şubat 2012 Pazartesi günü saat 16.30'da Anadolu Öğretmen Lisesi'nde kurs açılışı olacağını, 38 civarında kursiyerle kursa başlayacaklarını ve sonradan kursa katılacak oları geri çevirmeyeceklerini söyleyen Yılmaz, "Anadolu Öğretmen Lisesi'nde engellilerimize yönelik kurslarımızı açacağız. Engellilerimizi KPSS'ye hazırlama kursu olacak. ÖMSS seçme sınavına hazırlık yapılacak. Bizde engellilerimizi sınava hazırlayacağız. Tarih, Türkçe, Matematik ve Coğrafya dallarında kurs açacağız. 38 civarında kursiyerimizle başlıyoruz. Sonradan gelecek olanları da geri çevirmeyeceğiz. İşaret ve görme engellilerin sınıfları ayrı olacak. Halk Eğitim tarafından gerçekleştirilen bir kurs. Kursumuz 22 Nisan'a kadar devam edecektir" dedi.

Ayrıca Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Osman Yılmaz, Edirne işi mis sabun yapımı kurs açıldığını da belirtti. Yılmaz, "Edirne işi mis sabun yapımı kursumuzda açıldı. 17 kursiyerimiz var. Halk eğitim adına yapılıyor. Kursumuz Kozlu Atilla İlköğretim Okulu'nda veriliyor" diye konuştu.

Tekerlekli Sandalye