Hanede 2 Kişi Olup Evde Bakım Maaşı Aldığı İçin 2022 Engelli Maaşı Bağlanmayar Artık Bağlatabilirler.

septik

Editör
Editör
Geçtiğimiz 2021 yılında, hanede 2 kişi yaşayıp evde bakım maaşı alan ( 1798 tl ) 2022 engelli maaşı gelir krıteri olan 852 tl kişi başı gelirri aştığı için engelli maaşı bağlanmayanlar, 2022 yılında 2022 engelli maaş kişi başı gelir krıteri 1417 tl na yükselmesi sebebiyle engelli maaşından yararlanabilirler.

Son düzenleme:

murat tarsuslu

Üye
Üye
Evde bakım parası 3250 lira olacak. İkiye bölerseniz yine 2022 maaşı gelir kriteri aşılıyor.
Özür dilerim, 2350 olacak evde bakım parası.

rumuz

Üye
Üye
hanede 2 kısı yasıyoruz evde bakım parası alıyorum engelllı maası verılmıyor bekar oglum oldugu ıcın adresı farklı olmasına ragmen yenı yıla gore bu durum degısırmı yoksa boyle devam edecekmı teşekkurler.

septik

Editör
Editör
Herhangi bir yönetmelik değişikliği olmadı, Yalnız o konu biraz garip, yönetmeliğe göre engellinin yaşadığı hanede yaşayanların gelirleri denmiş nasıl oluyorda farklı bir adrese taşınan bireylerin gelirlerini aynı adreste gösterebiliyorlar anlamış değilim.

rumuz

Üye
Üye
Herhangi bir yönetmelik değişikliği olmadı, Yalnız o konu biraz garip, yönetmeliğe göre engellinin yaşadığı hanede yaşayanların gelirleri denmiş nasıl oluyorda farklı bir adrese taşınan bireylerin gelirlerini aynı adreste gösterebiliyorlar anlamış değilim.
bu konuda nasıl bır yol ızlemelıyız bekar oglumun bıze bır kurus faydası olmuyor evlı olsa verılcekmıs sıf bekar dıye bıze faydası olabılcegı hesaplanıyormus bu adaletsızlıkten baska bısey degıl haksızlık yapılıyor bu konuda aynı durumda olan varmıdır bekar oglu calısıp farklı adreste oturan engelllılerden maaas alan yokmu bızde hakkımızı arayalım adaletsızlık var gıbıme gelıyor

Nihat Zerek

Üye
Üye
Merhaba bende evde bakım parası alıyorum 4.5 yaşındaki kızıma evde 5 kişilik bir aileyiz en büyüğü 6 yaşında biz alabilirmiyiz bende asgari ücretle çalışıyorum

septik

Editör
Editör
Hayır bağlanmaz, sgk lı olarak çalııyor olmanız 18 yaş altında çocuklara engelli maaşı bağlatmanıza engel.

Özge52

Üye
Üye
Merhaba septik bey ben bişey sormak istiyorum benim 2 tane kızım var büyük kızım 10 yaşında küçük kızım 9 yaşında 10 yaşındaki kızım otizmli onun için evde bakım aylığı ve 2022 aylığı alıyorum 9 yaşındaki kızımda otizmli küçük kızım için sadece 2022 aylığı alıyorum küçük kızım içinde evde bakım aylığı alabilir miyim yani bir evde 2 tane evde bakım aylığı oluyormu

uğurlum35

Üye
Üye
SEPTİK BEY ötv indirimli(ötv düşülmüş hali] 240 bin tlye otomobil alırsak 120de biri 2000 gelir oluyor demi..biz evde 2 kişi yaşıyoruz..tek gelirimiz evde bakım maaşı ,,sıfır bu aracı alırsak evde bakım maaşı keslirmi...cevaplarsanız sevinirim selamlar

septik

Editör
Editör
Evet, indirimli araçlar konusuna çok hakim değilim, siz yeni konu açarak yazarsanız, konuya hakim olan arkadaşlarımız ve İsen Buga arkadaşımız net cevaplar verir.

Hzeyneb

Üye
Üye
SEPTİK BEY ötv indirimli(ötv düşülmüş hali] 240 bin tlye otomobil alırsak 120de biri 2000 gelir oluyor demi..biz evde 2 kişi yaşıyoruz..tek gelirimiz evde bakım maaşı ,,sıfır bu aracı alırsak evde bakım maaşı keslirmi...cevaplarsanız sevinirim selamlar
Ben aldım bişey kesilmedi
Ticari araçların getirisine bakiyorlar ama hususi olunca bir engel olmuyor

Son düzenleme:

Mert67

Üye
Üye
Evet, indirimli araçlar konusuna çok hakim değilim, siz yeni konu açarak yazarsanız, konuya hakim olan arkadaşlarımız ve İsen Buga arkadaşımız net cevaplar verir.
2022 evde bakım maaşı ne kadar oldu ve kişi başına düşen gelir ne kadar oldu
Geçtiğimiz 2021 yılında, hanede 2 kişi yaşayıp evde bakım maaşı alan ( 1798 tl ) 2022 engelli maaşı gelir krıteri olan 852 tl kişi başı gelirri aştığı için engelli maaşı bağlanmayanlar, 2022 yılında 2022 engelli maaş kişi başı gelir krıteri 1417 tl na yükselmesi sebebiyle engelli maaşından yararlanabilirler.
2022 evde bakım maaşı ne kadar oldu, ve hanede kişi başına düşen gelir ne kadar oldu.

septik

Editör
Editör
Evde bakım maaşı gelir krıteri kişi başı 2835 tl oldu.

Evde bakım maaşı 2354 tl.

2022 Engelli maaşı kişi başı gelir krıteri 1417 tl oldu.

%70 ve üzeri engelli maaşı. 1298 tl

%40-69 arası engelli maaşı 864 tl

65 yaş maaşı 1085 tl

Son düzenleme:

bursalı 25

Üye
Üye
Babam yüzde 96 engelli onun üzerine 2 sene önce araba aldım ve sadece bakım maaşı alıyor annem annem için 65 yaş aylığı na başvurdum evde bakım maaşı aldığı için red verdiler ama bu ikisini alanlar var şahit oldum bize gelince red verildi bununla ilgili bir cvb verebilirsimisiniz

septik

Editör
Editör
2022 Yılı sonuna kadar, 65 Yaş aylığı alabilmek için kendisi ve eşinin toplam gelirlerinin ( oturdukları ev hariç mal varlıklarının getirileri, getirisi olmayan mal varlıkların bir kısmı ) kişi başına bölümünde 1417 tl aşılmaması gerekmekte sebeb gelir krıterine takılmış olabilirler.

Neden red edildiğini sydv na sorabilirsiniz.

Tekerlekli Sandalye