Hanede biri memur olursa bakım aylığı durumu ne olur ?

DeeJay

Üye
Üye
Arkadaşlar merhaba.
Sözleşmeli memur oldum. Bu gün sigorta girişimiz yapıldı ve maaş hesabımızı açtık..Allah izin verirse yarın işbaşı yapılacak..Tabi bu durumu sosyal hizmetlere bildirmemiz lazım..Merak ettiğim şu ;bildirirsek hemen bakım aylığımız kesilir mi ? Yoksa hanedeki kişi başı düşen gelir yeniden hesaplanıp ona göre mi maaşımız tekrar verilir veya kesilir ?
Not:Engelli olan abim, bakıcısı eşim.. Babamlarla beraber yaşıyoruz

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba, durumu bildiriniz. Bildirim sonrası yeniden kişi maaş hesaplanır. Eğer geçtiği görülürse maaş kesilir. Değilse aynen devam eder.

DeeJay

Üye
Üye
hocam peki kaç gün içinde bildirmemiz lazım. Sosyal hizmetler bize biraz uzak kalıyor ve ben 8/17 çalışıyorum.. Evden de gidip başvuracak kimse yok..Olmazsa izin alıp ben giderim ?

Hataylı_72

Üye
Üye
en geç 1 ay içinde bildirin. gelir sınırı aşıldıysa sonra faiziyle beraber yersiz ödemeyi geri isterler ihmale gelmez

DeeJay

Üye
Üye
tekrar merhaba arkadaşlar..2 hafta önce sözleşmeli memur olduğumu ve sigorta girişi yapıldığını sosyal hizmetlere bildirdik.. Bu gün hesabı kontrol ettiğimde bakım aylığının yattığını gördüm.. Sanırım kişi başı gelir sınırı aşılmadı.
Babamlarla aynı hanede yaşıyoruz..Babamın emekli maaşı + abimin 2022 aylığı + benim tahmini maaşımı (yanlış olmasın diye üzerine 200 ekleyerek) evde bakım maaşı ile beraber topladım ve hanedeki kişi sayısına böldüm sonuç 1020 tl civarı çıktı.. Acaba bu yuzden mi kesilmedi ?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
2019 yılı evde bakım maaşı kişi başı gelir; 1219 TL dir. Tam olarak hesapladınız değilmi?

DeeJay

Üye
Üye
2019 yılı evde bakım maaşı kişi başı gelir; 1219 TL dir. Tam olarak hesapladınız değilmi?

Evet tam hesapladım.. Kendi maaşımı gelen net miktara göre ekliyorum acaba bordroda yazanlara göre mi hesaplamam lazım sonuçta orda 1300 küsür kesinti yapılıp bize o maaş veriliyor . Benim çocuklarla beraber toplam 8 kişiyiz. Fazla fazla ekleyip 8e böldüm kişi başı 1100 civarı falan çıkıyor

Tekerlekli Sandalye