Hangi engelli maaşına daha önce başvurmalıyız, 2022 mi yoksa bakım ücreti mi?

PainT

Üye
Üye
selam ben hem 2022 maaşına hemde evde bakım maaşına başvuracağım. daha doğrusu 2022 maaşı için işlemlere başladık bile evde bakım için ayrı rapor çıkarmamak için aynı andada evde bakım maaşına başvurmayı düşünüyoruz yarın yada öbürgün de bakım ücreti için işleme başlıyacağız. Ancak her iki maaşada aynı anda başvurmak ne kadar doğru olur konusunda kafamız karıştı. Sizce bir kaç ay araylamı başvursak daha doğru olur yoksa iki işide bir aratmak için aynı andamı başvurmak doğru olur.
tabi eğer ikisi için başvurmak doğru olmazsa bakım ücreti başvurusunu 1-2 ay erteleyebiliriz. bizim aynı anda başvurmamızın tek amacı 2 kez rapor çıkartma derdinden kurtulma.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Şuan elinizdeki rapordaki ibareler nedir, eğer rapor ağır özürlü ibareli raporsa o raporu evde bakım maaşında kullanın, yok rapor özürlülük gösterir raporuysa onu 2022 de kullanınız elinizdeki rapordaki ibareler nelerdir.

PainT

Üye
Üye
Şu an elimizde raporumuzda yok. 2022 maaşına başvurduğumuzda bi rapor evde bakımdada ayrı bi rapor isteyeceklerya ondan soruyorum yani.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Sağlık kurulu raprları hakkında detaylı soru sormak ve bilgi almak için aşağıdaki adresten tıklayıp yeni konu açınız burası evde bakım maaşı kısmı oldugundan konular ve içeriklerin karışmaması için yeni konu açınz lütfen.

Sağlık Raporları

PainT

Üye
Üye
Kardeş dediğiniz başlığa soru açtım ancak benim asıl ğrenmek istediğim şey 2022 maaşınamı yoksa evde bakım maaşına daha önce başvurayım. yoksa her ikisinide aynı andamı başvurayım eksileri artıları ne olur???

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Önce evde bakkım maaşına başvurun çünkü 2022 alırken evde bakım maaşına başvurursan gelir olarak 2022 maaşınında göstermek zorundasın o yüzden önce evde bakım maaşına başvurun sonra 2022 maaşına başvurursunuz.

Tekerlekli Sandalye