Hangi marka cep telefonu kullanıyorsunuz ?

Hangi marka cep telefonu kullanıyorsunuz ?

• Kullanılan toplam oy
    0

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
İletişimin had safhaya ulaştığı günümüzde cep telefonları kuşkusuz önemli bir yer kaplıyor hayatlarımızda.
(En fazla on şık koyabileceğim anketin kapsayıcılığını geniş tutmak adına.) Anketi oluştururken iki siteden (gittigidiyor ve hepsiburada) faydalandım.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Samsung Galaxy s3 kullanıyorum. Dokunmatiği harika. :)

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
12 yıldır cep kullanıyorum.
nokia 3310 (du sanırım) ilk telefonumdu. bozuldu. nokia 1110 i aldım. 2011'de nokia N8 aldım. bu yaz tatilinde N8 de bozuldu.
Düzelmezse Galaxy s4 mini almayı planlıyorum.
Bu 12 yıldır aynı cep noyu kullanıyorum. gelen luzumsuz mesajın haddi hesabı yok, ilerleyen zamanlarda onu da değiştirmek planlarım arasında.

septik

Editör
Editör
Selamlar,

Ben kendim gibi antika bir nokia kullanıyorum,:) ve ömrüm oldukçada cep telefonuna çok para vermeyi düşünmüyorum, yaklaşık 14 yıldır kullanırım belki 10-15 arası cep telefonunu zayi ettim düşürdüm, bozdum, bir yerlerde unuttum, çaldırdım, kısacası telefon üreticilerin en sevdiği insanlardan biriydim:)

İskender Durgun

Üye
Üye
Samsung S4 kullanıyorum. Halil benimkininde dokunmatiği harika :)

myself34

Üye
Üye
samsung galaksy trend plus. hani şarjı çabuk bitenlerden :)

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
telefon kullanmıyorum.

:) en iyisini yapıyorsun canım kardeşim. Hazır burada yakalamışken seni diyorum ki anketten çok verdiğin sözü bi tutsan. Hani tatil yöreni ve izlenimlerini paylaşıcaktın ya unuttuysan hatırlatayım dedim. Bu arada tavsiye ettiğin film için çok teşekkür ederim. Patron mutlu son istiyor hoş, güzel ve komikti. Tam bir tatil filmi.

Herkes cep telefonu kullanmak zorunda değil aslında kullanmıyor oluşunu bile dile getirme cesaretini kutlarım kardeşim.

Sevgilerimle,

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
:) dokunmatiği harikaymış mış mış :))) şaka bir yana tabii ki gönlüm ister herkes en iyi, en sevdiği, en hoşuna giden, en güzel cep telefonuna sahip olsun ama arkadaşlar bir cep telefonunu harika yapan aslında markasından, özelliklerinden çok içinde kayıtlı olan kişilerin ne kadar özel ve değerli olduğunun farkedilmesidir. Rehbere ekli kişilerin niceliğinden ziyade niteliğidir önemli olan. Bunu sadece sizlere hatırlatmak istedim. İsterse dünyanın en son model, en lüks, en hafif, en pahalı cep telefonuna sahip olun aldığınız mesajlar ve gelen aramalar sizin için değerli değilse o telefonun kıymetide yoktur bana göre.

Bunu niye yazdım çünkü böyle bir anketi yanıtlarken bile kimse benim cep telefonum eski model, antika yada cep telefonum yok diye içerlenmesin. Hele cep telefonu kullanmayan insan bana göre ne kadar çok mutludur ki demek ki hiçbir sevdiği uzakta değil, haberleşmek için telefona ihtiyaç duymayacak kadar yakınında :) ne şanslı.

Yaşamınız boyunca kullandığınız cep telefonlarınızdan hep güzel, mutlu haberler alabilmeniz, hep sevgi dolu mesajlar okuyabilmeniz, hep mutluluk resimleri paylaşabilmeniz dileklerimle...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Ah ceylancım olaya nekadar da duygusal açıdan yaklaşmışsın. :)
Tabiki bu duygusal yaklaşımda "ayakta alkışlanacak" laflarda etmişsin. Eeee insanın ruhu ince olunca böyle çaktırmadan inceden inceye mesajda verebiliyor demekki. :)
Yazıyı okurken bi ara "aha ceylancım şimdi güvercinle haberleşelim derse hiç şaşırmam" dediydim. :)

Şaka bir yana bilinen adıyla akıllı telefonların -android veya windovs işletim sistemliler- gereğinden fazla kullanılmasına bende karşıyım. Özellikle gençler adeta sanal bir dünyada yaşıyor. Yolda, parkta, yemekte hatta arkadaşlarıyla bir araya geldiklerinde bir birleriyle konuşmak yerine herkesin kafası çep telefonunda bir şeyler yapıyorlar. :)
Sırf bu yüzden çoğu genci terslediğimden olmuştur. Adama birşey anlatıyorsun kafa yerde çep telefonuyla uğraşıyor. :)

Bunlar işin dezavantajları. Tabiki bir teknolojinin iyi yada kötü olması birazda kullanıcıya bağlı. Siz işiniz gereği -e-maillere bakmak, navigasyonu kullanmak vb gibi- ve "sadece zorunlu oldukca kullanıyorsanız bu güzel birşey. Elbette özellikle çep telefonu ve bilgisayarların çok yoğun kullanımı bizi sosyal hayattan koparıyor ama buda yaşadığımız çağın bir gerçeği oldu artık. Dozunda kullanıldığı müddetce her ikisi harika birer teknoloji. Hep söylerim interin icadı matbaanın icadı kadar insanlık tarihinde önemli bir yere sahiptir.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
:) Sevgili abicim inan bu kadar duygusal olmayı istemiyorum ama ne kadar kendimi değiştirmeye çalışsam da elimde değil işte can çıkmayınca huy çıkmazmış. Bu duygusallığım iş hayatında başıma ne büyük dertler açıyor tahmin bile edemezsin :) hoş artık beni tanıyan tanıyor huyumu, suyumu biliyor ama işte bazen yine de çıldırıyorum tam toplantıda bir şeyler anlatırken başları önlerinde oooo kendini facebook alemine kaptıranlar yok mu ama yeni bir yöntem buldum :) yaşasın kötülük. Çok önemli bir eğitim yada toplantıysa artık tedbirimi önceden alıyorum yani cep telefonlarınızın sesini kapatın demek yerine mailde herkes yapışık ikizini masasında bıraksında katılsın önemle rica olunur daveti gönderiyorum ve bu sayede kendimde gelen mesajlara geç yanıt vermiş olsamda inan buna değiyor.

Günümüz insanının teknoloji harikası olan android işlemli cep telefonlarına olan yüzyılın bağımlılığı ve sanal aşkı üzerine yazılmış çok güzel bir yazı vardı nette ve çok komik bir video izlemiştim yeniden bulduğumda siteye ekleyeyim hazır aklıma gelmişken :)

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
ben de cep telefonu kullanmama lüksünü yine bir özlü sözle destekleyeyim:
ne kadar özgür olduğunuz her istediğinizi yapabilmenizle değil; istemediğiniz hiç bir şeyi yapmak zorunda kalmamanızla ilgilidir.

septik

Editör
Editör
Arkadaşlar kendi aramızdaki eğlenceli tartışmalar konu başı yapabiliriz

Her pc de ve her programa ait kapasiteye dijital anlamdaki ( kendini kuran meknizma) kendimiz üretmediğiz sürece mahkum kalırız anlamaya çalıştığım andiroit olayımı yok böyle bişey gerekli fikri öne al ve önceliğini ver yani fikri detaylı programla ve sonrasında o konuya dair her fikri üretip uygulasın

Ceylan çok espili bir dille yazmıştım sonrasında sildim daha yakışır olusun istedim.

Ben latifeden anektto kullanmıştım 12 yıl faturalı kulandım son faturam ki alışmıştım artık 135 tl gibidir.

Hataylı_72

Üye
Üye
doğru kullandıktan sonra android telefonlar çok işe yarar.
80'li 90'lı yılları yaşayanlar hatırlar sanırım,
sevdiğiniz bir sanatçının kasetini alırdınız ve koca koca müzik setlerinde
dinlerdiniz, yanımda taşıyayım derdim walkmanler vardı o zamanlar ama onlara da pil yetiştiremezdim..şimdi sıkılana kadar yüzlerce mp3 dinliyoruz.

bir mektup arkadaşlığı olayı vardı, penfriendinize mektup yazardınız en az 3 gün sonra cevabı gelirdi. şimdi e-mail, chat olayı var.

o zamanlar bilmediğimiz adresi sormak için en yakın esnafı arardık. şimdi navigasyon var.

VHS kasetler vardı bir de film kiralardık videocudan. şimdi sitelere üye olun ya da programı kurun filminizi seçin izleyin. vs.

süphesiz yozlaşan çok şey var günümüzde ama dediğim gibi teknolojiyi yararınıza da kullanabilirsiniz.

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
SElamlar herkese..
benim N8 sizlere ömür :)
Samsung S4 mini edindim.
bir hafta şarj sorunu yaşadım şimdi iyi ama...

Tekerlekli Sandalye