Hangi oranda rapor alır. Ne zaman emekli olurum?

aresinbabası

SMS Activated
Merhaba,

3A SSK çalışan konumundayım. Engelli raporu almak için İzmir Katip Çelebi Üniversitesi(eski adıyla Yeşilyurt devlet hastanesi)'ne başvurdum,

Şu ana kadar;
* Ayak bileği talus sekeli için => %16 yazıldı
Diğer hastalıklarımda ;
* Uyku apnesi(orta derece) Hayati risk nedeni ile sürekli Cpap cihazı kullanması zorunludur diye Tepecik göğüs hastanesinden alınmış heyet raporum mevcut( Rapor kabul edildi ama Özür oranı katip çelebi hastanesinde daha belirtilmedi)
* Şeker nedeni ile E nabız sisteminde tanı olarak yandaki yazıyor =>E11.9-İNSÜLİN BAĞIMLI OLMAYAN DİYABETES MELLİTÜS, KOMPLİKASYONLARI OLMAYAN ( açlık şekerim=>251 yükleme sonrası=>200 çıktı )
* 31 temmuz'da psikiyatriye gireceğim( 1 yıldır yaygın anksiyete bozukluğu teşhisi ile ilaç kullanıyorum)

Sizce bu tabloya göre engel raporum tahmin ve tecrübelerinize göre ne kadar olur?

Ayrıca;
22.10.1981 doğumluyum , 15.12.1998 sigorta girişim ve 5507 ödenmiş günüm var. Emekli olabilir miyim? Olursam da Primlerim son 12 yıldır hep asgari ücretin yaklaşık 1.5-2 katı gibi rakamlarda yatıyor tahminen ne kadar maaş bağlanır?

Bilgi verebilecek olanlara şimdiden çok teşekkür ediyorum.

[MENTION=18676]aresinbabası[/MENTION]
Bu verilere göre ben rahatlıkla %40 ve üstü rapor alacağınızı düşünüyorum. Rapor oranınızı bilmeden ne zaman emekli olacağınızı söylemek biraz tahmin olur ama alt sınırdan hesapladığımda rapor oranınız %40 - 59 arası olursa 18 yıl hizmet süresi, 4080 gün primle emekli olursunuz.

Merhaba,

Katip çelebi üniverisitesinden;

* Diabetus mallitus Tip2 => % 20 oran
* Hiperlipidemi => % 10 oran
*Opere sol talus kırığı,bel ağrısı => % 16 oran
Orta düzeyde OSAS => % 35 oran

Özür durumuna göre tüm vücut fonksiyon kaybı oranı %60 olarak raporum çıktı.

Psikiyatriyi süreç uzayacağı için dahil ettirmedim.

1) Sizce merkez sağlık kurulundan oran değişir mi?
2) Raporun işyerime ulaşması ne kadar sürer?

Geri