Hangi rapor geçerli ya da sorun olur mu ?

didierdrogba

Üye
Üye
Arkadaşlar ablama 2008 de bakım maaşı için rapor çıkardık sürekli yüzde 65 ağır özürlü evet olan bir rapor bu raporla hala bakım maaşı alıyoruz fakat 2015 in Mayıs ayında sağlık özrü tayini için ablama başkasının güç ve yardımı olmaksızın hayatını devam ettiremez ibareli rapor istedik rapor istediğimiz gibi oldu biz ibare istedik fakat kurul rapor için sürekli ağır engelli evet yüzde 79 olan rapor verdi raporun arka kısmında tayin için kutucuğu işaretli
Şimdi bu duruma göre 2008 de aldığımız ve hala bakım maaşı için kullandığımız eski rapor için sorun çıkar mı rapor geçerli mi hala yoksa tayin için aldığımız rapor mi geçerli bu durum maaş için sıkıntı çıkarır mı ?
Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bakım maaşı için sağlık kurulu rapor oranının %50 ve üzeri olup, raporda ağır özürlüdür ibaresinin yazması yeterli. Son alınan raporda da bu ibarelere aykırı bir durum olmadığından bir sıkıntı yaşanmaz.

murat tarsuslu

Üye
Üye
Bakım maaşı için sağlık kurulu rapor oranının %50 ve üzeri olup, raporda ağır özürlüdür ibaresinin yazması yeterli. Son alınan raporda da bu ibarelere aykırı bir durum olmadığından bir sıkıntı yaşanmaz.

bakın burada son alınan raporda da ağır engelli ibaresi olması gerekir gibi algıladım. hangisi doğru? yani son alınan raporda ağır engelli yazmasaydı hasta sorun yaşar mıydı shçekle?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Son alınan raporda ağır engellidir ibaresinin olmaması küçükte olsa bir sorun yaşamanıza neden olabilir di. Olurdu demiyorum bir ihtimal olabilir di diyorum. Bu ihtimal bana göre çok çok düşük.

didierdrogba

Üye
Üye
halil abi 2008 de bakım maaşı için aldığımız rapor devlet hastahanesinden 2015 te tayin için aldığımız rapor ise üniversite araştırma hastahanesinden hastahanelerin farklı olması sıkıntı olur mu peki ? iki raporda yüzde 50 üstü ağır özürlü/engelli ve sürekli olan raporlar.

didierdrogba

Üye
Üye
halil abi 2008 de bakım maaşı için aldığımız rapor devlet hastahanesinden 2015 te tayin için aldığımız rapor ise üniversite araştırma hastahanesinden hastahanelerin farklı olması sıkıntı olur mu peki ? iki raporda yüzde 50 üstü ağır özürlü/engelli ve sürekli olan raporlar.

Halil abi cevabını bekliyorum.şimdiden teşekkürler.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Verdiğim yanıt gözünden kaçtı sanırık diderboğa. Sorun olmaz diye yazmıştım.

Meda6638

Üye
Üye
Hocam dayımın %91 engelli raporu var vede süresiz ama raporda ötv indirimi yazmıyor bu raporla araç alınır mı rapor da 2014 yılında alınmış ve süresiz

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Eğer aracı kendisi kullanmayacaksa evet tek başına bu oranla ötv indirimden faydalanarak araç alabilir dayınız.

Tekerlekli Sandalye