hard disk verileri kurtarma

merhaba arkadaşlar benim laptopum ara sıra donıyordu ben yavaşça yumruklayınca çalışıyordu bazende açıp kapatınca geçen yine öyle dondu ben bu seferser bir yumruk vurdum giti birdaha gelmedi:( içinde çok önemli şeyler var benim kaza yapmadan önceki fotoraflarım onun dışında daha başka belegelerim vidyolarım atrkadaşlar benim hayatım kadar önemli şeyler var içinde pc tamircisine verdim hartdisk gitmiş dediler içindeki verileri kutaramayız dediler ben çık önemli ısrar etim kaç gün burda makinada dursun dediler...arkadaşlar varmı bir yolu içindeki verileri kutara bilirmiyiz...

Hard diste silinen verilen verileri kurtarmak mümkün. Bunun için piyasada ücretli, ücretsiz olarak dağıtılan bir yığın proğram var. Ancak bunları yapabilmemiz için bilgisayar bilginizin oldukca iyi olması gerekiyor. Hatta onarılamayacak düzeyde bozuk olan hard diskteki verileri bile kurtarabiliyorlar. Sırf bu işi yapan yerler var. Ama çok pahalıya mal olur.

bence bunu bi dene derim. ben kendim bu yolla yapıyordum. şuan o aparatlardan bende de yok. işyerinden alıyordum.
laptoptan hardiski sök. backup kurtarma üniteleri var.. nasıl tarif edebilirim... böyle data aktarma gibi düşün. hardiskini başka notebooka bağlıyorsun. ve aynen dataları görebilirsin
belki çok zarar görmediyse bu şekilde kurtarabilirsin.. çok zarar gördüyse başa notebookda diski de görmezse o zaman halil beyin dediğini yapman mantıklı.

Geri