Haşimato tiroğidinde rapor oranı ne olur?

• Konuyu başlatan simurg19
  • Başlangıç tarihi
S

simurg19

Guest
selam benim oğlum haşimato tiroğit hastası sürekli kullandığı ilaç var ömür boyuda devam edecek sorum şu doktordan rapor alırsa nelerden yararlanabilir raporun yüzdesi kaç olmalı

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam Nesrin10,

Oğlunuz için çok çok geçmiş olsun dileklerimi iletmek isterim. Hangi kronik hastalıklar grubunun engelli heyet raporu almada etkili olacağına dair ve engel oranını gösteren tablo ben de mevcut değil ama bu konuyla ilgili bilgi sahibi arkadaşlarım size en kısa zamanda yanıt vereceklerdir. Raporu aldığında sitede engelli raporuna sahip olanların faydalanacağı haklar linkinden bütün bilgilere ulaşabilirsin.

Benim içimden geçen oğlunuzun bir ömür boyu ilaç kullanacak dahi olsa aslında bu da bir tedavi yöntemidir ve engelli sağlık rapruna gerek kalmayacak şekilde hastalığını iyileşmesidir.

Engelli haklarımız olsa da inan bunlara sahip olmak ve bunları kullanmak sanıldığı kadar kolay değil ülkemizde ve ben insanların sağlıklarına kavuşarak bir an önce engel gruplarından eksilmelerinden yanayım.

Engelsiz ve sağlıklı bir dünya diliyorum herkese ama işte bu sadece dilemekle olmuyor bunun için de çaba göstermek gerekiyor. Seninle dilersen bu hastalıkla ilgili tüm bilgileri paylaşabilirim ama rapor hakkında benden daha bilgili arkadaşlarımın desteğine ihtiyacımız var.

Sağlıcakla kalın,

S

simurg19

Guest
evet gazoz ağacım paylaşmak isterim tabikide nedemek her konuda yardımcı oluyorsunuz siz bu yüzden çok seviyor ve taktir ediyorum sağolun

S

simurg19

Guest
benim oğlum aksine çok zayıf kilo sorunu yok gazoz ağacım ne kadar yerse yesin kilo almıyor en çok sevdiği yasak olduğu halde kola çok tüketiyor

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Kola çok zararlı ama içmese olmaz mı? Hatta kola ve asitli tüm içecekler fanta, gazoz vs yok ya gazoz güzel içecektir :) hele de çamlıca gazozu :eek:

S

simurg19

Guest
oğlum yanımda değil aydında ünüversite okuyor yanımda olsa içirmem ama söylüyorum sağlığın için içme diye bilmiyorum ne kadar dinliyor beni

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
:) Ne güzel üniversitede okumasına çok sevindim. Olsun Nesrin hanım siz yine de hiç durmadan bıkmadan söyleyin zaten annelerin en çok yaptığı şey değil midir evladını hayatın tüm zararlı etkilerinden korumaya çalışmak hem de hiç bıkmadan, usanmadan bir ömür boyu bunu yapmaya çalışmak :)

S

simurg19

Guest
evet çok haklısınız insan evlatları için yaşıyor benim 3 tane çocuğum var üçünüde çok seviyorum benim yaşama sebebim onlar gazoz ağacım onlarsız hayat düşünemiyorum

İsen Buga

Üye
Üye
selam benim oğlum haşimato tiroğit hastası sürekli kullandığı ilaç var ömür boyuda devam edecek sorum şu doktordan rapor alırsa nelerden yararlanabilir raporun yüzdesi kaç olmalı

Raporu tam teşekküllü devlet hastanesi yada üniversite hastanesinden alabilir. Uzman dr kontrolü neticesinde heyet kurulunun vereceği karar ile belirlenir.

En az %40 alırsa;
Özürlülere tanınan haklarından faydalanabilir; oğlunuzun öğrenci olduğunu ve çalışmadığını varsayıyorum:
Okul bittiğinde EMSS (Engelli Memur Sevçe Sınavı) sınavına girebilir.
Herhangi Sınavlarda ( KPSS UDS ALES veya diğer) özürlü kategorisinde isterse değerlendirilebilir.
Başbakanlık Özürlü kartı alabilir;
- Özürlü kart ile müzelere ücretsiz girebilir
- Milli parklara ücretsiz girebilir.
- Belediye Otoparklarında ücretsiz faydalanabilir.
- Havaalanı ve terminal parklarında eğer belediyeye ait ise ücretsiz faydalanabilir,
- bazı belediyelerin sağladığı olanakları kullanbilir
a-indirimli su
b-indirimli ayda ücretsiz ulaşım

Devlet ahstanelerinde refekatçi verilebilir
gerektiği durumda öncelikler verilebilir.
Askerlikten yırtabilir.
bildiklerim bu kadar gerisi yaşadıkça öğrenirsiniz.

En az %40 olması gerekiyor yoksa bir anlamı yok:

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
:) İşte sitemizin üstadı hızır gibi yetişti. Teşekkürler İsen, paylaşımın ve verdiğin bilgiler için.

S

simurg19

Guest
çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için isen buga arkadaşım onun hastalığına endokrin bölümü bakıyor oradan alması gerek raporu heralde çok teşekkürler benimle paylaştığınız için

İsen Buga

Üye
Üye
hayır tam olarak o bölüme gidip rapor verebilirmisiniz diyemezsiniz.
Prosedür gereği tüm doktorlara dolaşmak zorundasınız: varsa diğer hastalığı yada sakatlığı rapora eklenmeli. Örneğin gözlük kullanıyorsa onunda hastalığı veya sakatlığı rapora eklenmeli; Balthazar formülü ile tüms akatlıklar ve veya hastalıklar toplanmalı.

dolayısıyla gideceğiniz yer Hastane Heyet kuruludur. Soracaklar size neden rapor istiyorsunuz? Sizde Sakatlık oranının belirlenmesi ve Yüzde kayıp oranını öğrenmek ve engellilere tanınan diğer tüm haklarından faydalanmak istediğinizi belirtiniz. Gerisi iplik söküğü gibi işler. dolayısıyla heyete girecekseniz günün belli saatinde gidebilirsiniz yada sabah 9 dan sonra işleme başlatabilirsiniz.

S

simurg19

Guest
isen buga arkadaşım yol gösterdiğin için sana çok teşekkür ederim sağolasın

enes26

Üye
Üye
bende haşimato hastasıyım asker muaf olurmuyum acaba fikriniz nedir

Tekerlekli Sandalye