HASTA ALT BEZİ/KÜLOTLU HASTA ALT BEZİ TEMİNİ HAKKINDA DUYURU

septik

Editör
Editör
T.C.
SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI
Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü
Birim Adı: Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü / Tıbbi Cihaz Daire Başkanlığı
İrtibat : Tıbbi Cihaz Daire Başkanlığı E-posta : [email protected]
Telefon : 0 (312) 207 86 62
Adres : Ziyabey Cad. No:6 06510 Balgat / ANKARA Sayfa 1 / 1
27/06/2022
DUYURU
HASTA ALT BEZİ/KÜLOTLU HASTA ALT BEZİ TEMİNİ HAKKINDA
Bilindiği üzere, Kurumumuz web sitesinde yayımlanan 03.06.2022 tarihli duyuruda, Sağlık
Uygulama Tebliği eki Ek-3/C-4 listesinde yer alan A10118 SUT kodlu “Çocuk Hasta Alt Bezi/
Çocuk Külotlu Hasta Alt Bezi” ve A10049 SUT kodlu “Hasta Alt Bezi/ Külotlu Hasta Alt Bezi”
tıbbi malzeme bedellerinin, günde 4 (dört) adedi geçmemek üzere sağlık raporunda öngörüle n
günlük kullanım adeti doğrultusunda aylık olarak nakdi ödeme şeklinde doğrudan hak sahipler ine
yapılacağı ve başvuruların 01.07.2022 tarihi itibariyle alınacağı, bu kapsamda da hak sahiplerinin
ikamet ettikleri ilde bulunan il müdürlüklerimize dilekçe ile başvuru yapmaları gerektiği
bildirilmiştir.
Başvuru işlemleri il müdürlüklerimize dilekçe ile yapılabileceği gibi, 01.07.2022 tarihi
itibariyle internet üzerinden https://gss.sgk.gov.tr/SahisOdemeOnlineBasvuru/ adresine giriler ek
online olarak da yapılabilecektir.
Diğer taraftan başvuru işlemlerinin e-devlet üzerinden de yapılması yönünde çalışma lar
devam etmekte olup, çalışmalar tamamlandığında ayrıca duyuru yapılacaktır.
Bilgilerinize önemle duyurulur.

T.C.
Birim Adı: Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü / Tıbbi Cihaz Daire Başkanlığı
27/06/2022
DUYURU
Bilindiği üzere, Kurumumuz web sitesinde yayımlanan 03.06.2022 tarihli duyuruda, Sağlık
Uygulama Tebliği eki Ek-3/C-4 listesinde yer alan A10118 SUT kodlu “Çocuk Hasta Alt Bezi/
Çocuk Külotlu Hasta Alt Bezi” ve A10049 SUT kodlu “Hasta Alt Bezi/ Külotlu Hasta Alt Bezi”
tıbbi malzeme bedellerinin, günde 4 (dört) adedi geçmemek üzere sağlık raporunda öngörüle n
günlük kullanım adeti doğrultusunda aylık olarak nakdi ödeme şeklinde doğrudan hak sahipler ine
yapılacağı ve başvuruların 01.07.2022 tarihi itibariyle alınacağı, bu kapsamda da hak sahiplerinin
ikamet ettikleri ilde bulunan il müdürlüklerimize dilekçe ile başvuru yapmaları gerektiği
bildirilmiştir.
Başvuru işlemleri il müdürlüklerimize dilekçe ile yapılabileceği gibi, 01.07.2022 tarihi
itibariyle internet üzerinden https://gss.sgk.gov.tr/SahisOdemeOnlineBasvuru/ adresine giriler ek
Diğer taraftan başvuru işlemlerinin e-devlet üzerinden de yapılması yönünde çalışma lar

Site sanirim aktif degil

18 yaş altı çocuğum için bezleri eczane veriyordu artık nakitmi verilecek

medikalci teröründen kurtulduk şükür her ayın 1 de banka hesabımıza yatacakmış

T.C.
27/06/2022
DUYURU
bildirilmiştir.

Septik bey siteye bakiom da halen yanlış sanirim bi sorun yoğunluk olmadan yapayim dedim ama açılmıyor

Bende tlfondan yaptım ama inan falan istemedi niyeki

Bende yaptım annem için bilgileri girdim onay kodunu girdim kaydınız alınmıştır yazdı iban vs istemedi bu ilk aşama galiba kayıt olusturup sonra ödeme işlemi mi olacak acaba

Ödemeler ne zaman olacak bilgisi olan varmı

Septik bey siteye bakiom da halen yanlış sanirim bi sorun yoğunluk olmadan yapayim dedim ama açılmıyor

Bugün yarın anlaşılır, sistemi bende çözemedim. Fakat bir yerlere bağlı olmaktansa nakit olarak alıp istediğiniz gibi kullanma hakkı resmi olarak tanındı.

Bende yaptım annem için bilgileri girdim onay kodunu girdim kaydınız alınmıştır yazdı iban vs istemedi bu ilk aşama galiba kayıt olusturup sonra ödeme işlemi mi olacak acaba
Zaten kaydınız olduğu için yeni sistemde ödemelerin nasıl yapılacğı konusunda net bilgi alamadım, sonuçta ya hesep nosu yada mevcut ödemelere ek olarak ödenecektir.

Muhtemelen pttye tc kimlik nosuna yatacaktır. Her ay mı, yoksa 2 aya bir mi yatacak onu anlamadım. Bilgisi olan var mı?

Ben raporu yeni çıkarttım yani haziranda ilk aldım 487 tl 2 aylık dedi medikal peki temmuzda deyil ağustosta tekrar bez alabilecekmiyim dedim temmuzda yeni uygulama çıkacak bu miktar ikiye bölünerek heray hastanın hesabina yatacak dedi ama ptt mi bankami bilmiyorum

Bez ödemeleri için e devlete girip şahıs ödemeleri banka hesabı tanımlama dan iban numaranızı kaydetmeniz lazım eğer iban kaydetmezseniz kimlikle gidip PTT den çekmeniz gerekli

Bez ödemeleri için e devlete girip şahıs ödemeleri banka hesabı tanımlama dan iban numaranızı kaydetmeniz lazım eğer iban kaydetmezseniz kimlikle gidip PTT den çekmeniz gerekli
Tesekkurler sayenizde de bende öğrendim yaptim

Ödemeler ne zaman

Tekerlekli Sandalye
Geri