Hasta Bakıcı Ölüm Sebebiyle Yapılacak Olan Devir İşlemleri...

srchacker

Üye
Üye
Selamlar..hasta bakıcı vefaat sebebiyle 8 nisanda ölüm belgesiyle beraber kuruma başvurduk,sistemden düşülecek eğer para yatarsa çekmeyin düşüldükten sonra yeniden başkasının adına başvurabilirsiniz dediler fakat 20 günü geçti halen sistemden düşülmemiş ve hesapta para gözüküyor.sizce bu işler nasıl yürüyor.benim düşüncem bu kadar zaman geçmemesi gerekirdi..yardımcı olabilirseniz sevinirim..

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Parayı çekmeyin demişlerse çekmeyin. Bizde işler kaplumbağa hızında ilerlediğinden sistemden düşülmemiştir. Beklemekten başka çare yok. Veya bizzat kuruma gidip onlara sormalısınız.

kosovali1

Üye
Üye
iyi günler peki vefat eden hasta bakıcı nı yerine başka kişiye devredilince keşif birdahamı eve gelir yoksa direk değişirmi

gülümse_hayata

Üye
Üye
kosovalı

Yeni bakıcının üzerine işlemler gerçekleştikten sonra ev incelemesi tekrar olacağını düşünmüyorum . Fakat sistem okadar enteresanki heran heşey yapabiliyorlar. Kurum yetkililerinin insiyatifine kalmış size zaten yeni bakıcıyı bildirdiğinizde bilgi verirler incelemeye gelip gelmeyeceklerine dair.

kosovali1

Üye
Üye
peki diyelimki engelli kişi evlendi ev iki katlı üste kendi altta annesi yaşıyor annesi kendisine bakıcı olabilirmi

AZAD21

Üye
Üye
işlemler tekrar yeniden sil baştan yapılmazmı bakıcı değişikliği?

srchacker

Üye
Üye
eve gelip inceleme yapacaklarını sanmıyorum sonuçta ilk defa almıyoruz..esas konuya gelecek olursak,martın 14 dünde bakıcı olarak annem vefat etti.cenaze işlemleri filan derken kuruma ölüm beyanı için 8 nisanda başvurduk,onlarda sistemden düşmesini bekleyeceğiz dediler.sistemden düşülmüş evrakları tekrar tamamlayım teyzemin adına başvuru yaptık başvurumuz 8 mayıs bugün yaptık.sormak istediğim nüfusa ölüm beyanını bildirdiğimiz halde annemin maaş hesabı halen açık ve kurum mart ve nisan parasını yatırmış sizce bu parayı çekmelimiyim.kuruma sordum fakat belli bir bilgi vermediler.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Kurum net bilgi veremediyse biz hiç veremeyiz. Bu konuya dair yazılı bir kural yok. Kurum kendi içinde değerlendirip karar verecek belliki.

Tekerlekli Sandalye