Hasta bakım parası alan raporunu 5 yılda bir yenilenmeli mi?

AZAD21

Üye
Üye
Hasta bakım parası alanların raporları her 5 yılda bir değişiyor mu? bu doğrumu?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Evde bakım yönetmeliğinde böyle ibare okumadım ben. Bilginin kaynağı nedir?

AZAD21

Üye
Üye
halil abi başka bir sitede gördüm 5 yılı dolan bir hastaya tekrar raporunu yenilemesini istemişler shçek uzmanları?

gülümse_hayata

Üye
Üye
Bende bu konuyu ilk senden duydum AZAD eğer gerçekli payı varsa zaten gerekli açıklamalar yapılır ama yönetmelik harici söylentilere pek itibar etmeyiniz.

hekimoğlu

Üye
Üye
bizim rapor hiç değişmedi rütun kontrolerede geliyorlar böyle birşeyde söylemediler 6 yılı geçti bizim raporun süresi zaten üzerinde belirtiyor süresizdir diye ama yasada değişiklik olduysa olabilir.

zeyno16

Üye
Üye
herkes de aynı değil evet ben raporu aldıktan 2 sene sonra tekrar yeniledim son aldığım rapor 3 yıllık süresiz olmuyor yani her rapor

gülümse_hayata

Üye
Üye
Zeyno tabiki her rapor süresiz değil süreli ve süresiz olmak üzre iki ayrı grupta rapor veriliyor. Süreli raporlar illaki süresi dolunca yenilenecektir. Fakat süresiz olunca böyle yukarıda bahsedildiği gibi 5 yıl şartı yönetmelikte bulunmamaktadır.

uygarçağdaş

Üye
Üye
Burada bakım maaşı alan hasta diye ibare kullanılması doğru değil .. Bakıcı maaşı gibi anlatabilirsiniz .Çünkü bunu suiistimal eden hastalar ve yakınlarını --eşim asla öyle bir suiistimal yapmadı -- gördüm ..sanki kendisi maaşı alıyor (eline geçmiyor gerçi )ve bakıcısına değil ,kendine harcamak istiyor ,öbür taraftan da ;bakıcıya eziyet edebiliyor .( Tatil diyaliz merkezin de hastalara sürekli konaklama sağlandığı için yüzlerce aileyi yakından tanıdım )

Eşime 6 yıl bakıcılık yaptım ,eşimin ailesi bu duruma üstüne basa basa ***nin maaşı diye 6 yıl sürekli sıkıntı yaşattılar ,kayınpeder de ,boşan gel maaşını elalemin oğlu'na yedirme, nakil anında da kayınpederim uzun süre 5 ay hastanede yattım .Bırak gel kocanı bakmak zorunda mısın ( maaşı biz alalım meali) hergün eşimin başının yedi . ben hastaneden taburcu oldum . 1 ay sonrada eşim nakil oldu o kızını(bakım parasını ben alırım umudu ile) çok seven kayınpederim hastanede yatarken ;arayıp sormadı desem yerindedir .. eşimin yanında yalnızca gene ben vardım . eşim bana ,ben eşime refakat ettik .

Nakilden bir süre sonra bakım parasını almadık artık .. Eşime '' boşan gel '' goygoyları kesiliverdi .Şimdi eşim çalışıyor .

Eşim ve diyalize girdiğimiz eşimin de pek mecali olmadığı için ,Sosyal hizmetler beni (ikimiz de mağdur olduğumuz için)bakıcı yaptılar .Kayınpederim bakıcı parası alabilmek için kızı yanında olması gerekirdi ve ona da bakıcılık vermezlerdi zaten ....

alfa1

Üye
Üye
Yav süresiz yazıyorsa ömür boyu geçerlidir, bir daha rapor isteyemezler, eğer isterlerse sağlık bakanlığına şikayet edersin, onlar gereğini yapar, sürekli olan bir sağlık raporunu, yenilemeni isteyen memurun cezasını da verir.

Tekerlekli Sandalye