Hastalığım nedeniyle M.E.B'den 2 ay ücretsiz izin alabilirmiyim?

uoy359

Üye
Üye
2.5 yıllık ogretmenım mebd kadrolu .ilaç almam ıcın verılen raporda hastalık bıpolar bozukluk sımdıkı atak donemı mani yazıyo.2 aylık ucretsız ızın alabılmem ıcın
doktorlamı kaymakamla gorusmem lazım yoksa ılce mıllı egıtım muduruyle mı.ılcedekı hastanede psıkıyatrı boluu yok.ne yapmam lazım lutfen yardım!!!

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Selamlar Hocam,
memurlar nette bir haber var konuyla ilgili.

HASTALIK VEYA KAZADAN DOLAYI AYLIKSIZ İZİN

657 sayılı Kanunun 108 inci maddesinin (A) Bendinde "Memura, 105 inci maddenin son fıkrası uyarınca verilen iznin bitiminden itibaren, sağlık kurulu raporuyla belgelendirilmesi şartıyla, istekleri üzerine onsekiz aya kadar aylıksız izin verilebilir."

Bu iznin verilebilmesi için yukarıdaki kişilerin,

1- Ağır bir kaza geçirmesi veya tedavisi uzun süren bir hastalığının bulunması hâllerinde,

2-Bu hallerin sağlık kurulu raporuyla belgelendirilmesi

3-Devlet memurunu isteğinin,

bulunması gerekmeketdir.

Yeni düzenlemeler doğrultusunda, Devlet memurunun aylıksız izin hakkı - Memurlar.Net

uoy359

Üye
Üye
sagol hocam sen olmsasn ne yaparız bılmıyorum

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam uoy359,

:) asıl sizler iyi ki varsınız. Çok ama çook geçmiş olsun arkadaşım. Kamuda çalışan memurların çalışma koşulları hakkında unuttum.29 arkadaşım gerçekten çok bilgili ve ona güvenebilirsin. Devlet memuru olsaydım sanırım her başım sıkıştığında ilk müracaatım kendisi olurdu ama ne yazık ki ben özel sektörde çalışıyorum.

Konuya yanıt yazma gereği duymamın nedeni hastalığını bildiğimden yani bu hastalığın ataklarını çok yakından tanıyorum ve ne olursa olsun doktorlarının önerilerine tam tamına uymalısın. İş de çok önemli ama önce sağlık arkadaşım. Hayat sen sağlıklı olduğunda daha güzel olacaktır. Önce sen sonra iş tamam mı arkadaşım?

Acil şifalar dileğimle...

Tekerlekli Sandalye