Hastane %40 rapor veriyor ama sağlık bakanlığı Oranı sürekli düşürüyor!.

world56

Üye
Üye
iyi geceler merhaba. ben şimdi 6 yada 1 seneyi bekleyeyim mi? eğer şimdi rapor çıkartırsam erken mi olur yada hüsran mı olur sürekli arka arkaya aldığımdan dolayı mı rapor verilmiyor. sağlık bakanlığındaki doktor yani hastanedeki doktor değil sağlık bakanlığındaki doktor sakatlık cetveline bakıp o % 40 üzerindeki oranı verecekken eski raporlara da bakarak raporu % 40 ın altına düşürüyor. hastanedeki doktor % 40 üzerinde yazıyor ama sağlık bakanlığındaki doktor % 40 ın altına düşürüyor ve sağlık bakanlığı hastanedeki doktora soruşturma başlatabilir. bu hastanedeki doktor soruşturmaları hakkında bilgi verebilir misinin yada araştırabilir misiniz bu rapor çok önemli çünkü 6 ay yada 1 sene bekleyip beklemeyeceğime karar verecem.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Erhan sen vergi indirimi için alacaktın raporu dimi. Eğer öyleyse en son raporu ne zaman aldın ve emekliliğine ne kadar var?

world56

Üye
Üye
abi ben vergi indirimi için değil ben hastaneden özürlülük raporu alamıyorum. oranım % 43 gelecekken % 30 a düşürdü hastane yada sağlık bakanlığı düşürdü. değiştirdiğiniz başlıkta ankara kelimesini değiştirin daha iyi anlaşılsın diye.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Erhan konuyu tam anlamak adına soruyorum. Sen hastaneye özürlü raporu almak için müracaat ediyorsun hastane sana %40 rapor veriyor ama sağlık bakanlığı bu oranı %30'a düşürüyor. Doğrumu anlamışım?

world56

Üye
Üye
sağlık bakanlığı hastane ile iletişim kurarak raporu düşürdüğünü tam olarak bilmiyorum. ama sağlık bakanlığı da inceliyor ve düşürebiliyor. benim işitme testlerim 78 db ve 87 db olarak çıktı. normalde % 43 çıkıyor. hastane sonucu % 30 olarak yazdı. fakat hastane ile sağlık bakanlığı arasında iletişim mi kurdular yoksa daha önce 3 yada 4 kere aldığım eski raporlara da mı baktılar sistemde raporlar kayıtlı diye. çelişki mi var, hastane ile sağlık bakanlığı arasındaki bağlantı mı var acaba bunu bende tam olarak bilmiyorum hali abi.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hayır hayır, eski raporlara kimse bakmaz. Bu konuda bağlayıcı olan tek şey "sakatlık oranı cetvelidir" cetvel hastalığına %43 diyor buna rağmen hastane o oranı vermiyorsa karara itiraz edeceksin. Seni hakem hastanesine sevk edecekler. Hakem hastanesinin kararı nihai karardır. Ordanda bir sonuç alamazsan tek çare hukuki süreç başlatmak olurki oda çok uzun ve cetrefilli iş. Bu işin başka yolu yok. Sağlık raporlarında süreç anlattığım şekilde işler. Sihirli bir formül yok yani.

world56

Üye
Üye
halil abi ben rapora itiraz etmek istemiyorum. ama ben daha önceki 3 yada 4 kere aldığım raporlarda birinci ve ikinci rapora itiraz ettim. birkaç tane tanıdık doktor buldum ve başhekim yardımcısı da var. bende şimdiden itiraz etmeden 6 ay yada 1 sene bekleyeyim mi? yoksa hemen şimdi tanıdık olan kişilerin hastanesine müracaat edeyim mi? en son raporumu 4 hafta önce aldım.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sen bilirsin erhan, 2011 yılında özürlü alımları olacak o alımlar öncesi bir rapor alman iyi olur.

world56

Üye
Üye
abi bende onun için alıyorum. çünkü kulaklarımdan rahatsızım amacım ya devlet memuru olmak yada özel sektör engelli kadrosunda çalışabilmek. hemen başvurayim mi tanıdık doktor olan bir hastaneye.

world56

Üye
Üye
abi benim aklımda şöyle bir fikrim var. ben şimdi rastgele bir hastaneye gidersem raporu % 40 çıkartmazlar çünkü doktor kimse vermiyor, ama ben tanıdık olan doktorla görüşeceğim. 2 tane doktor var bir tanesi profesör diğeri diş hekim uzmanı. bir tane daha var oda başhekim yardımcısı. benim ilk aldığım rapor % 34 olan hastanede diş hekim uzmanını tanıyorum. bu doktoru raporu aldıktan sonra öğrendim yeni.telefon açacam yada yanına gidip kbb boğaz arkadaşını ayarlarsın diye. bu ilk aldığım raporda işitme kaybı 67,5 db ve 75 db. doktor eski yönetmeliğinde sakatlık cetveline hemen baktı kağıda 34/100 yazdı. şimdi yeni yönetmeliğe bakarsak bu işitme kaybı oranları % 41 çıkıyor. ben bu hastaneye mi gideyim sizin fikriniz nedir?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Tanıdıklarının olduğu hastaneye gitmende fayda var erhan. Ve sonucu buraya aktar lütfen...

world56

Üye
Üye
aklım biraz karışık ama ulaşımdan dolayı.şuan istanbulda oturuyorum. ben 4 hafta önce rapor aldım manisanın soma ilçesinde bu aldığım rapor benim ilk aldığım balıkesirdeki atatürk devlet hastanesine yakın. ben şimdi balıkesir atatürk devlet hastanesine gideceğim. hatta ben balıkesirde üniversite okuyordum. ben şimdi istanbuldan balıkesire hastaneye gideceğim ve müracaat ettiğimde evraklar arasında benim istanbuldan geldiğimi öğrenebilirler mi yada ben 3 farklı şehirden rapor çıkardım ve sistemde kayıtlı. bu işler hastanede sorun yaratır mı yada doktor hakkında yasal işlem yani sağlık bakanlığı hastanedeki doktorlara soruşturma başlatırlar mı burası benim için çok önemli çünkü bu yüzden alamıyorum yada heyet kurulunda doktorlar mı karar veriyor veya bir hastalığın olduğu o doktor kişi mi karar veriyor? o yüzden bunları size yazmak zorundayım. çünkü sadece sizden bilgi alıyorum ona göre karar veriyorum. nedir fikriniz?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Tüm dr lara gözükürsün ama senin hastalığını ilgilendiren dr'un görüşü önemlidir. İşitme kaybın varsa kulak burun boğaz dr unun sözleri dikkate alınır. Balıkesirde okuyorsan balıkesir devlet hastanesinden alabilirsiniz raporu. Bunda bir sorun olmaz...

world56

Üye
Üye
2010 eylül ayında mezun oldum. ben açıköğretim işletme okuyorum, şimdi bile gidebilirim hastaneye değil mi?

world56

Üye
Üye
halil ben şimdi en son manisa somada aldığım rapora itiraz etmeden başka bir hastaneden şimdilik başvurabilirim değil mi.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Erhan aynı sorulara aynı cevapları veriyorum. Daha önce kaç kez yazdım prosedür şu şekilde işler. rapor alırsın raporunun düşük verildiğine inanırsan İl sağlık müdürlüğüne gidip o rapora itiraz edersin. onlarda seni başka hastaneye sevk eder. süreç bu şekilde işler. sen illada ben bu süreci uygulamayıp başka yolları deneyeceğim diyorsun. deneyebilirsin ama ilerde ne olur bilemem. 50 defa sorsan 50 defa aynı cevabı vereceğim. bu işin sihirli bir formulü yok.

world56

Üye
Üye
abi çok sağolun bilgi sahibi olduğum için. çok teşekkür ederim.

world56

Üye
Üye
İyi akşamlar halil abi. benim kafam çok karışık ne yapacam bilemiyorum. ben bugün manisa soma devlet hastanesinin sağlık kurulunu aradım. ben dedim ki manisa il sağlık müdürlüğüne itiraz etmeden başka bir farklı devlet hastanesinde rapor alabilir miyim dedim. dediler ki o hastaneden alamazsınız dedi, o hastanenin bulunduğu il sağlık müdürlüğüne itiraz edin dedi. daha sonra sağlık kurulu hastaneden aldığınız raporu il dışına da il sağlık müdürlüğüne rapora itiraz yapabilirsin dediler. daha sonra ben sağlık kuruluna dedim ki ben almış olduğum rapora itiraz etmeden farklı bir tam teşekküllü devlet hastanesinden doktor % 40 verse bile o rapor riske giriyormuş bu raporun riske girmesi doğru mu, ama ben itiraz etmeden farklı bir tam teşekküllü devlet hastanesinden doktor % 40 verdi diyelim ama riske girme olasılığı varmış ama bunun tam tersi olarak sosyal hizmetler müdürlüğünü aradım onlar da şu cevavı verdi : doktor o raporu % 40 verdiyse bile o rapor onaylanır dediler yani bunu heyet karar veriyormuş % 40 verilse bile sağlık bakanlığı karışamaz dediler burası doğrumu. daha sonra dediler ki heyette karar verilen % 40 raporu sağlık bakanlığı bu raporu karışamaz dediler bende bu karışamaz kelimesine sevindim. abi ben şimdi itiraz etmeden farklı bir devlet hastanesinden % 40 verdi diyelim bu rapor riske girer mi girmez mi bilemiyorum yada o raporu % 40 ın altına düşürürler mi bu benim kafamı çok karıştırıyor. sizin bu konuda öneride bulunduğunuz yada fikriniz nelerdir?

Tekerlekli Sandalye