Hastaneden % 46 oran çıktı. Vergi indirimi için ne yapmam gerekiyor?

Zuhal26

Üye
Üye
Merhaba. Yeni üye oldum. Hastaneden bugün % 46 oranı çıktı. Vergi indirimi için ne yapmam gerekiyor? Evrakları vergi dairesine mi götüreceğim? Nasıl bir yol izleyeceğim bilgi verebilir misiniz? Birde kullanım amacı kısmında sadece vergi indirimi yazıyor ve engelli kimlik kartı evet yazıyor diğerleri değerlendirilmedi yazıyor böyle mi olması gerekir?

Mcse2007

Üye
Üye
Merhaba,
Sırası ile yazıcam, siz vergi dairesi üzerinden hastaneye sevk edildiğinizde hastane size geçerli rapor vermiş, lakin olması gereken 2022 evet, istihdam evet, engelli kimlik kartı evet, son olarak vergi indirimi evet şeklinde , olmayanlar için hastanenin sağlık kurulu departmanı ile görüşün, vergi indirimi ve erken emekliliğe hak kazanmak için rapor alıp 3 ay bekliyeceksiniz, hastane size vermiş olduğu raporu elektronik ortamda zaten vergi dairenize göndermiştir, vergi daireside Ankara maliyeye gönderecektir, yapmanız gereken ilk hastaneye sorun rapor vergi dairesine gitti mi, sonrada vergi dairesine sorun raporum maliyeye gönderildi mi diye. Eğer bunlar gerçekleştiye 3 ay maliyeden gelecek sonucu bekleyeceksiniz bu maliye değerlendirmr aşamasında raporda eksik olan istihdam, 2022 maaşı gibi kısımlarındeki eksiklik ne olur bilemiyorum bunu hastane saglık kuruluna özellikle sorun, Son olarak umudunuzu kırmak istemem ama ben %60 aldım maliye %49 a düşürdü sayın Ali Tezel maliye sağlık kurulu rapor düşüremez diyor ama malesef hala düşürüyor, üstelik 5 ay önce oldu daha taze yani, Avukata gidip sordum devleti devlete şikayet ediceksin dedi bir daha hastanelerde rapor sırası bekleyip bir daha 3 ay maliyeden sonuç bekelemeyi kaldıramam diye bir eylem göstermedim, umarım sizin için ve diğer arkadaşlar için bir yardımım olmuştur.

deadly_sin

Üye
Üye
ankaraya giden raporlar ne kadar zamanda sonuçlanıyor??

Elif'in

Üye
Üye
Selaminaleykum, askeri ücretli çalışıyorum kızım down sendromlu engelli oranı yüzde 70 maşıma nekadar yansır şimdiden teşekkürler Allah'a emanet olun.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
merhabalar [MENTION=22824]Elif'in[/MENTION] 60-70 TL gibi birşey yansır.

Tekerlekli Sandalye