Hastanelerdeki Yeni Uygulamalar

gülümse_hayata

Üye
Üye
Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkan Yardımcısı Ahmet Çakır, hastanelerdeki yeni uygulamaları genelgeyle duyurdu.

Asılacak yazılar, birimlerde verilen hizmete uygun olacak.

Hastane giriş çıkışları, karşılama-yönlendirme, kayıt-kabul birimlerine ''Hoş geldiniz misafirimizsiniz'', ''Hizmete ulaşmanızı kolaylaştıralım'', ''Bizim için değerlisiniz'', ''Sizin için buradayız'', ''Sizin için varız'', ''Sağlığınız için doğru yerdesiniz'', ''Geçmiş olsun şifa dileklerimizle'', acillere ''Hayat kurtarmak için buradayız'', hasta hakları ve sosyal hizmet birimine ''Yalnız değilsiniz'', ''Güveniniz bize güç verir'', poliklinikler ve koridorlara ''Emin ellerdesiniz'', giriş ve koridorlara ''Sağlık çalışanları sizin dostunuzdur'' yazıları asılabilecek.

Giysiler İletişimi Kolaylaştıracak

Hastalarla bire bir iletişim kuran personelin giysilerinde ise ''Bana sorabilirsiniz'', ''Sizin için buradayız'', ''Size nasıl yardımcı olabilirim'', ''Sizi dinliyoruz'', ''Sizin için varız'', ''Yalnız değilsiniz'' gibi ifadeler bulunacak.

Hastalara ''Yüksek''ten Bakılmayacak

Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın talimatıyla karşılama–yönlendirme, halkla ilişkiler, danışma, kayıt-kabul, numune kabul, tetkik, rapor, sonuç alma ile sekretaryalarda hastalarla çalışanlar arasında iletişimi engelleyen yüksek banko, camekan, pencere ve bariyer gibi düzenlemeler kaldırılacak.

Bakanlık, bu düzenlemelerin yapılması için hastanelere 15 Ekim tarihine kadar süre tanıdı.

reco06

Üye
Üye
sanmıyom böle bişey olcagını gecen gün ibnisinaya gittim acile böbrek nakilliyim enfeksiyon şüpesiyle gittim orda hemşireler lak lak ediyo 1.5 saat beklettiler beni acilde kan verdim 2 saat sonra cıkar diyo nalet olsun cıkanları ver ben gidiyom dedim böle rezalet olmaz dedim imza attım doğru medicana gittim tüm tahlillerimi 30 dakkada yapıp getirdiler hizmet böle olur devlet hastanelerine güvenim kalmadı

gülümse_hayata

Üye
Üye
Umarız yeni alınan kararlarla devlet hastahaneleri de özel hastahaneler kadar iyi konuma gelir parayı verip insanca muamele görmek yerine hakkımız olan insanca muameleyi devletimizin hastahanelerinde görebiliriz.

reco06

Üye
Üye
inş öle olur bakalım zaman göstercek

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam Arkadaşım,

Öncelikle çok geçmiş olsun , acil şifalar dilerim. Ben denedim çok da faydasını gördüm ve paylaşmak istedim. Eğer Başbakanlık engelli kartın varsa onu göstermeyi dene engellilere öncelik tanıyorlar ve sırada bekletmiyorlar. Bana da bir arkadaşım söylemişti ve devlet hastanesine bekletilmeyi çok tattığım için denedim ve sonuç inanılmazdı. Sen de deneyebilirsin kartını göster ve engelli olduğunu anlasınlar. Tabii ki özel hastane ile devlet hastaneleri asla bir olmayacak bence ama belki daha da iyileştirilebilir :) zamanla...

Sağlıcakla kalın,

Tekerlekli Sandalye