Hastaneye dava açmak istiyorum. Ne yapmalıyım?

andycan

Üye
Üye
15 yıl önce bir ünv. hastanesinde kalp ameliyatı oldum. ameliyat sırasında idrar yollarına takılan sonda idrar kanalında tahribat yaptı.
şimdi bu yüzden 6. ameliyatı oldum. her 2 yılda bir ameliyat olmak zorundayım. bu hastaneyi dava etmek istiyorum. hukuki bilgi yardımı istiyorum.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Çok çok geçmiş olsun arkadaşım,

İnan yıllar önce öss tercihimde bir üsttekini kazanmış olsaydım şu anda avukat olarak senin davanı seve seve üstlenirdim. Avukat olamadım maalesef ama sana sadece hakkını aramanı diliyorum. İnşallah avukat arkadaşlar sana detaylı bilgi vereceklerdir.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Aradan çok uzun bir zaman geçmiş. Zaman aşımı söz konusu olabilir.

Dava Zamanaşımı

MADDE 66. - (1) Kanunda başka türlü yazılmış olan hâller dışında kamu davası;
a) Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını gerektiren suçlarda otuz yıl,
b) Müebbet hapis cezasını gerektiren suçlarda yirmibeş yıl,
c) Yirmi yıldan aşağı olmamak üzere hapis cezasını gerektiren suçlarda yirmi yıl,
d) Beş yıldan fazla ve yirmi yıldan az hapis cezasını gerektiren suçlarda onbeş yıl,
e) Beş yıldan fazla olmamak üzere hapis veya adlî para cezasını gerektiren suçlarda sekiz yıl.

Siz yinede bir avukatla görüşün.

İsen Buga

Üye
Üye
Gazoz ağacı hocam, önümüzdeki Yil sınava giriyorsun ve hukuk fakültesi kazanıyorsun. Bunu okuyanlar kadar herkesin gözü sende olsunmu?

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Hocam ne güzel bir şaka bu :) belki 10 sene önce olsa kesin tamam derdim ama artık çok geç :)

Hayat yolumuzu tercihlerimiz belirlermiş benim ki çoktaaaaan çizilmiş bile şimdi bu saatten sonra o çizgiden çıkacak kadar ne cesaretim ne de gücüm var :)

Tekerlekli Sandalye