Hastaneye gitmek sokağa çıkma yasağını ihlalmi?

Suffle

Üye
Üye
Midem çok rahatsız. En yakın hastanenin acil servisine gitmek istiyorum. 112 ile gitsem mecbur dönüşte yayan geleceğim. Denetime takılırsam ceza yer miyim?

Inegol

Üye
Üye
Midem çok rahatsız. En yakın hastanenin acil servisine gitmek istiyorum. 112 ile gitsem mecbur dönüşte yayan geleceğim. Denetime takılırsam ceza yer miyim?
155 i ara sağlık birimine yönlendiriyor. 2 saat izin veriyorlar tc numarasına. Telefonuna SMS geliyor 2 saat içinde hallet

ugurkrdg42

Üye
Üye
Ben gecen cumartesi ambulansla gittim acil sana recete verirse onu gösteriyorsun. Doktor Bi kagıda kaşe basıyor sorun olmuyo gecmiş olsun.

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Merhaba,

Hastaneye gitmek sokağa çıkma yasağını ihlali olamaz! olmamalı! Sırf bu yüzden evlerinde hasta olup da hastaneye gitmeyen o kadar çok sayıda insan var ki :(
Yapmayın arkadaşlar sokağa çıkma yasağı tamam uygulanması şart ama sizler hastalığınız nedeniyle sağlık kuruluşuna gitmek için evden çıkıyorsunuz sokaklarda gezmek amacıyla değil ki!!!

Her kim hasta olursa ve hastalığından ötürü sağlık kuruluşuna gitmek yerine sırf sokağa çıkma yasağını delmeme adına yardım almıyorsa kendine en büyük kötülüğü yapmış olur ve bunun topluma sokağa çıkma yasağından daha çok zararı vardır. Önce sağlıklı bireyler sonra sağlıklı toplum adına siz siz olun cebinizde 1 kuruş bile olmasa 112 Acil Servisi aramaktan yada Sağlık Bakanlığının 184 hattını aramaktan çekinmesin! Madem bu ülkenin vatandaşısınız bu devlet sizlere bakmak zorunda!!!

Haklarınızı aramaktan vazgeçmeyin, mağdur olmayın dileğimle,

Suffle

Üye
Üye
Yorumlarınız için çok teşekkürler. Gittim geldim bile. Radyasyon onkolojisinde tedavi gördüğüm için mide bulantısı atakları geliyor. Dün akşam yemeği öncesi 8 gibi bir geldi 10 a kadar geçmeyince mecbur kaldım.

Ama iyi ki de gittim. Büyük bir poşet serum taktılar. Acil de sarı alanın içinde bir uyumuşum. O bir buçuk saatlik uyku nasıl iyi geldi anlatamam...

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Merhaba Suffle,

Öncelikle tekrar geçmiş olsun dileğimle çok özel olmayacaksa hangi hastaneye gidiyorsunuz yada hangi hastanede tedavi oluyorsunuz?

Tekerlekli Sandalye