Hayatın Neler Getireceği Bilinmiyor

seyhan

Üye
Üye
Ben de Yaşadıklarımı Paylaşmak İstedim: Hayatın Neler Getireceği Bilinmiyor

Hep kendi kendime Allah c.c perhizli hastalık vermesin diye dua etmişimdir.Bazen büyükmü konuştuğumu düşünüyorum.Şu an perhizli hastalık ile hayatımı idame ettiriyorum.

Yaklaşık 4,5 yıl önceydi gece saat 04.00 sularında mide bulantısı veçok şiddetli bir sancıyla uyanmıştım, mide ağrısıdır diye ilaç içitim ne fayda sancı dinmek yerine daha da artıyordu.Evde yalnızdım kimseyi aramadım, o saatte rahatsız etmek istemedim.O ağrılar ile sabahı buldum.Ertesi gün hastaneye acile gittim iğne yapıldı eve geldim, o ilaçlar fayda edermi aradan 2 saat geçmeden tekrar ağrılar şiddetlendi.Tekrar başka bir hastaneye acil servie gittim, orada serum,iğne ve bazı tetkikler yapıldı.Uzman doktora görünmem gerektiğini söylediler.Ertesi gün poliklinike uzman doktora gittim , ultarason önerdi ultrasonda safra kesemde taş çıktı.Ameliyat önerildi, ameliyat için gün aldım hastaeye yatış yaptım, olucak ya bütün tetkikler normal çıktı, hafif öksürükten dolayı ameliyatım kaldı....Bunda bir hayır olduğunu düşünüyorum......

Aradan 1 yıl geçti ben tekrar doktorumdan hastaneye yatış günü aldım.Bazen bazı olayları çok incelerim , bu konuda da öyle oldu sanırım , ameliyat öncesi başka bir doktora ultrason yazdırdım.O ultrason hayatımın dönüm noktası oldu, 13 Mayıs 2010 hiç unutamayacağım bir tarih!...Ultrasonda pankreasta tümör çıktı,bana doktorun öyle bir söyleyiş tarzı vardıki o an sanki dünya başıma yıkılmıştı!!! O günden sonra araştırmalara başladım tahliler ve biyopsiler yaptırdım.Biyopsi sonuçları iyi huylu tümör olarak çıkmıştı.Bu sonuçlardan sonra biraz daha iyiydim, giitiğim prof. acilen ameliyat olmam gerektiğini ve ağır bir ameliyat geçireceğimi,ameliyatta kalabileceğimi, ameliyatı açtıkları gibi kapatabileceklerini başarılı bir ameliyat sonrasıda diabet hastası olacağımı söyledi...Bu kararı vermek gerçekten çok zor oldu, kemoterapiyi araştırdım sonuç vermez dediler.Ve en sonunda 02.08.2010 tarihinde tıp dilinde wipple+totalpankreoktomi denen ameliyat yapıldı.Bu ameliyatın içeriği ( pankreas, dalak, safra kesesi, 12 parmak bağırsağı ve safra yollarının ) alınmasıdır.

Bu ameliyattan sonrada tip 2 diabet hastası oldum.( Her kontrolde aynı korkular )

Aslında pek hayatımdan kesitler anlatmayı sevmem , bugün bu yazıyı yazmak içinden geldi.

Heybe

Üye
Üye
öncelikle pes etmeyip dik durup mücadele ettiğin için seni kutluyorum canım... böyesi bi hastalıkla helede yalnızken başetmek çok zor.. sen zoru başarmışsın.. inşallah bundan sonra sağlıklı sıhatli ve huzurlu olursun canım benim :)

sinandeniz

Üye
Üye
çok çok geçmiş olsun BİZLERİ YARADAN YÜCE ALLAHc.c bugünlerimizi aratmasın aşılması imkansız dert vermesin doğduğumuz andan itibaren sınav dünyasına geldiğimizi biliyoruz yaşamımız boyunca türlü türlü sınavlar karşımıza çıkacaktır çıkıyorda YÜCE YARABBİM ALLAH NE VERİRSE VERSİN ÇOK ŞÜKÜR HAMD OLSUN YÜCE ALLAHIM BİZLERİ HİÇ BİR ZAMAN LAA İLAHEİLLALAH DEMEMİZİ NASİP ETSİN karşımıza çıkacak olağan şeyleri aşabilmemiz için güç kuvvet versin inşallah.

Ne tuhaf aslında şöyle bir düşününce yani biz insanlar aklımız ermeye başladığı andan itibaren biliyoruz her canlı bir gün ölümü tatadacktır yani bir şekilde bir şeyler vesile olacak ama nedendir hiç aklım ermiyor belkide benim gibi düşünenlerde vardır yani dünyada insanlar için herşeyvar hastalıkta iğilikte ama tabi bunların insanlar için var olduğunu bildiğimiz halde başımıza gelince aynen A oluyoruz halbuki hastalıkta var biliyorduk he neden ben mi diye şaşırıyoruz acaba bilmem kişiye göre değişebilir ama neden ben diye düşünenler şöyle bi de düşün neden sen olmayasın bir başka insanda ALLAH yarattı oda bir ana rahminde can buldu ve dünyaya geldi bir başka insanda senle aynı haklarla dünyaya gönderildi YÜCE ALLAH tarafından ben mesela hamdolsun şimdiye dek ne geçirdi ne gördüysem ALLAHA hamd olsun çok şükür bugünümü aratma yarabbi deyip sağlıklıyken yüzüm nasılsa başıma gelen şeyden sonrada aynı şekilde gülünecekse güldüm üzülünecek se üzüldüm kısaca değişen birşey olmadı tek değişen başıma gelen şey hastalıktır engelliliktir organ eksikliğidir vs vs ALLAHIM cümlemizin yüzünü soldurmasın hepimize güç kuvvet yüzümüze gülücük versin inşallah.

dip not olarak düşmek istedim geçmiş olsun ve iği dileklerimden sonraki yazımı başlık açan arkadaşımıza yorum olması için yazmadım sadece içimdeki şeyleri paylaşmak istedim sevgilerimle.

Tekerlekli Sandalye