Hedefime ulaşamadığım için bu ülkede yaşamak istemiyorum sizce haklımıyım?

fatih33

Üye
Üye
Küçüklüğümde hep asker olmak isterdim herkesin bir hayali vardır benimde buydu ancak ben koşamıyordum.Doktora asker olmak için,koşabilmemin tedavisi olduğunu düşündüğüm için gittim ama doktorlar koşamıyacağımı,yürümeyeceğimi söylediklerinde her şey bitmişti ölmek istedim ancak okuyarak başka yerlere gelebilirdim hırs yaptım dereceyle anadolu lisesini kazandım sonra arkadaşlarımla koşamadım,kolaylıkla yürüyemediğim merdivenden tırmanarak çıktığım için,sevdiğim kız bana hasta olduğum için benimle çıkamayacağını söylediği için okulu bıraktım dışardan okumaya başladım yeni hobiler buldum ve ötelendiğim yerde olmadığım için mutluyum.
Devlet bize hep engel oluyor,insanlar bilinçsiz ve ben bu ülkede yaşamak istemiyorum cevaplarınızı bekliyorum

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Eeee o zaman hep birlikte bu ülkeyi terk edelim. :)
Güzel kardeşim, senin yaşadığın sorunların benzerini hatta daha fazlasını yaşayan yüzbinlerce engelli var. Engellileri bırak normal sağlıklı insanlarda bir yığın sorun yaşıyor. Her sorun yaşayan hadi küstüm oynamıyor derse inan hayat çekilmez olur. Kim ne derse desin, kim neyi düşünürse düşünsün. Sen kendine olan güvenini kaybette ve hayatın tadını çıkarmaya bak. Ve unutma hayatına başkalarının düşüncelerine göre yön verdiğin süreci mutsuz olursuz. Bu hayat senin! Kendi düşüncelerine göre hareket et.
Bırak başkaları ne düşünürse düşünsün.

İsen Buga

Üye
Üye
Asker olabilirsin ama komando olarak değil, askeriyede memur olarak işini yapabilirsin. Ne dersin? Sonuçta herkes bir memur, askerde memur komando da. Sende sınavı kazan oluver memur. Sorununu, önüne konulan bir engel olarak değil çözülmesi gereken problem olarak algıladığında ve bunu çözdüğünde HAYATTA tat almaya başlarsın.

fatih33

Üye
Üye
saolun bilgilendirdiğiniz için bauhaus

fatih33

Üye
Üye
başlık ''hedefine ulaşamamak''tı yanlışlık olmuş

gülümse_hayata

Üye
Üye
Hayat her koşulda galibiyetler ve malubiyetler le dolu engelli/engelsiz fark etmeksizin yaşadığımız bir çok sorun var. Zaman ,zaman belkide hepimiz ülkemizdeki standartlardan yakınıyoruzdur, diğer ülkelerdeki şart ve imkanlara imreniyoruzdur, acaba gerçekten başka ülkelerdeki koşullar yazılıp çizildiği kadar süper durumdamı sorunsuz herşey kusursuzmu işliyor.? Bunu en iyi o toplumda yaşayanlar bilir. belkide onlarda bizlere imreniyor burada yaşamak istiyorlardır. Durum her ne olursa olsun yinede ülkemden ayrılmak istemezdim daima mücadele eden azimle sabırla yoluna devam eden elbet günün birinde kazanacaktır.

Tekerlekli Sandalye