Hem çalışıp hemde bakım maaşı alabilirmiyiz?

kelebek78

Üye
Üye
merabalar ben ömss kura ile il müftülüğüne atandım hem işe girip hemde bakım maaşını eşim benim üzerimden yine alabilirmi birde bu gelir testine göremi hesaplanıp bakım maaşı veriliyor (gelir testi kişi başı ne kadar olmalı)

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Kişi başı gelirin 2013 yılı ilk 6 ayı için 467.00 TL'yi geçmemesi gerekiyor. Ayrıca gelir durumundaki hertürlü değişikliği kuruma bildirmekle yükümlüsünüz. Dolayısıyla atamanızın yapıldığını ve alacağınız maaşın miktarınıda bildirmelisiniz. Kurum bazı durumlarda bakıma muhtaç kişinin çalışması halinde "bu kişi çalışabiliyorsa bakıma muhtaç değildir" kararını versede hem çalışıp hemde bakım maaşı alanda var.

kelebek78

Üye
Üye
alacağım maaşın miktarını bilmiyorum (birde kayın validem ve kayın pederimde bu gün bizim haneye eklendi) kayınpederin üzerine bir ev birde köyde tarlaları var bakımı etkilermi maaşları emeklisi falan yok eşimde işsiz sizce ne olur sade ben atandım

kelebek78

Üye
Üye
ömss engelli hizmetli devlet kadrosu maaşlarını soruyorum birde ilk aylıklar ne zaman yatırılır çünkü taşınmalar nakiller falan hazırlıksızız işe başlayınca üç aylık kesiliyorda eşimin benim için aldığı bakım maaşı kesilirmi

Tekerlekli Sandalye