Hep Bir Umut Vardır: Prostat Kanseri

gülümse_hayata

Üye
Üye
Her daim umudu diri tutmak ve daima iyi şeylerin olabileceğine olan inancı yitirmemek belkide şuan mutluluk ve keyif için şu satırları yazmama zemin hazırladı. Hep iyiyi düşündüm ve umudumu hiç yitirmedim, en umutsuz olduğum anlarda bile dualarla o umuda yeniden bağlandım. Kötü günlerin, korkuların üzüntülerin geçmeyeceğini düşündüğüm karamsar anlarımda olmadı değil ama her seferinde geçmesi için milyonlarca kez Allaha yalvardım şifa diledim.

Şimdi diyeceksiniz ki kimin içindi bu şifa dilekleri evet arkadaşlar beş yıldır süren uzun ve zorlu yolculuğumuz nihayet az önce aldığım güzel haberle son buldu. Babam içindi bu korkulu bekleyiş beş yıl önce konulan porostat kanseri ve ek olaraka ta nazoferanks geniz kanseri teşhisiyle başladı tüm sıkıntılarımız. Uzun tedavi süreci oldukca çetin bir okadarda üzücüydü alınan radyoterapi, kemoterapi, ameliyat bir çok sıkıntılarıda beraberinde getirdi. Hepimiz bilirizki kanser tedavisi çok zorlu ve eziyetlidir şifa bulmak göle maya çalmak gibi ya tutarsa denilcek türdendir. Bir çok hasta bu yolda hayatttan göçüp gitmiş çektiği ızdırapta yanına kalmıştır. Ama hep bir umut diye tedavi olabilmek adına doktor doktor dolaşırız. Olması gerekende budur zaten hep bir umut vardır.

Günümüz tıppı oldukca ilerlemiş ve artık kanser hastaları eskiden olduğu gibi umutsuz ölüme mahkum hastalar kategorisinde yer almıyor. Her geçengün yeni bir ilaç yeni bir metot uygulayan uzmanlar bu illet hastalığa çareler arıyor ve görüyoruz ki bu konuda oldukca başarı sağlanmış çabalar yanıt vermiş hale gelmiştir. Artık kanser hastaları zorlu olan tedavi sürecini bir nebzede olsa kolay geçirip şifa bulabiliyor. Önemli olan geç kalınmadan teşhisin koyulması ve tedaviye başlanmasıdır.

İşte biz bu konuda şanslı olanlardandık babamın kanser hastalığı ilk evresinde teşhis edildi ve tedavi başlandı buna rağmen beş yılda ancak tam anlamıyla kanserden kurtuldu. İşte bugün son kontrolleri yapılıp doktorumuzun kanserden eser kalmamış sözleriyle ailemiz sanki yeniden doğdu. Umarım bizler gibi bu mutluluğu tüm hasta yakınları yaşar Allah hepsine şifalar verir. Hep bir umut var yeterki umudunuzu yitirmeyin.

umut-tuccarlari_456516.jpg

septik

Editör
Editör
Büyük geçmiş olsun, çok güzel bir haber.

Darısı şifa bekleyen tüm hastaların başına.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Amin septik Allah herkese şifalar versin bizim bu sabah yüzümüzü güldürdü herkesinde güldürsün inşallah.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Geçmiş olsun Gülümse. Sevindirici bir haber... Ve aynı umudu yaşama tutunmayı kendi hastalığın içinde göstermeni bekliyor, diliyorum....

gülümse_hayata

Üye
Üye
Teşekkür ederim Halil kendi hastalığımıda yendim Allahın izniyle eh ara sıra etkilerini hala yaşasamda geçen seneye göre çok daha iyiyim:)

karakoca10

Üye
Üye
çok büyük geçmişler olsun gözünüz aydın sevincinizi anlıyorum aynen geçen yıl babam içinde öyleydi gülümse hanım doktorun bize gözünüz aydın kanseri yendi dediğinde dünyalar bizim olmuştu allah bütün hastalara acil şifalar versin

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Gözünaydın gülümse hemde ailecek gözünüzaydın...darısı tüm acil şifa bekleyenlerin başına olsun dileklerimle...

gülümse_hayata

Üye
Üye
karakoca10 ve Gazoz Agacı

Çok teşekkür ederim amin Allah herkese şifalar versin inşallah.

Tekerlekli Sandalye