Hepatit B hastası hangi oranda rapor alır?

zelal

Üye
Üye
slm halil bey ben kronik hepatit be hastasıyım ve benim değerlerimde şunlar yer alıyor alt 92 ast 45 alp 73 HBV DNA 43780000 yazmakta HBsAg<150 pozitif yazmakta Hbe ag 114 PT sec 14.4 PT 65 INR 1.27 eritrosit HB Strip +Lökosit Lest Strip - yazmakta Glukoz 122 ALT 116 AST 60 potasyum 4.13 Alfa-feto Protein AFP 3.24 WBC 6.5 HGB 16.04 PLT 150 ve BATIN İÇİ serbest sıvı izlenmiştir yazıyor ve bu ayın 29 da biyopsi sonucumu alıcam biyopsi yaptırdım ve 2012 de biyopsi yaptırmıştım şunlar yazıyor orta şiddette kıronik hepatit modifiye histolojik aktivite indeksi İSHAK PERİPORTAL VEYA PERİSEPTAL İNTERFACE HEPATİT ORTA SEPTA V TRAKTLARININ 100 de 50 DEN AZINDA DEVAMLILIKGÖSTEREN 3/4 KONFLUENT NEKROZ FOKAL 1/6 FOKAL LİTİK NEKROZ HER 10 BBA DA 5-10 ODAKTA 3/4 PORTAL İNFLAMASYON ORTA-BELİRGİN TÜM PORTAL ALANLARDA 3/4 TOTAL SKOR 10/18 FİBROZİS PORTAL EKSPANSİYON+SEYREK PORTAL KÖPRÜLEŞME 3/6 Epikriz OLGUY 4 ADET İMMUNOHİSTOKİMYASAL TETKİK UYGULANDI halil bey ben bu oranlarla yüzde kaç oaran alabilirim şimdiden teşek kürler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Tablo 7- Karaciğer hastalığına bağlı oluşan kalıcı bozuklukları sınıflandırma kriterleri.

Sınıf 1 / Özür Oranı:% 15
Devam eden karaciğer hastalığı objektif bulguları var.
Son üç yılda karaciğer hastalığına bağlı semptom veya asit, sarılık, özefagus varis kanamasına dair öyküsü yok
Ve Beslenmesi iyi vegücü yerinde Ve Biyokimyasal çalışmalar minimal fonksiyonel rahatsızlığı gösterir Veya Bilirübin metobolizmasının primer hastalıkları.
Sınıf 2 / Özür Oranı:% 30
Kronik karaciğer hastalığının objektif bulguları var. Karaciğer hastalığı semptomları veya sonüç yıldır oluşan asit, sarılık, özefagus varis kanamasına dair öyküsü yok Ve Beslenmesinin iyi ve gücünü yerinde Ve Biyokimyasal çalışmalar sınıf 1’dekilere göre daha ciddi karaciğer hasarını işaret eder.
Sınıf 3 / Özür Oranı:% 50
İlerleyici kronik karaciğer hastalığı objektif bulguları veya son yıl içinde oluşan sarılık, asitveya özefageal veya gastrik varis kanaması öyküsü Ve Beslenmesi ve gücü zayıf Veya Aralıklarla meydana gelen hepatik ensefalopati.
Sınıf 4 / Özür Oranı:% 95
İlerleyici kronik karaciğer hastalığı objektif bulguları veya hepatik yetmezliğin santral sinir sistemi belirtileri ile olan sürekli sarılık veya gastrik veya özefageal kanama
Ve Beslenme bozukluğu ve güçsüzlük.

zelal

Üye
Üye
halil bey ben bu tablo işlemlerinden hiç birşey anlayamadım hocam başka bir şekkilde anlatsanız mesela benim tablo oranım tablo 1 2 3 mü hangisini işaret ediyor hocam kıronik hepatit beni aydınlatır sanız şimdiden teşekkürler hocam

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Açıkcası bu verileri dr yorumlayabilir ancak. Ben genel bilgiyi aktardım.

Tekerlekli Sandalye