Hepatit C virüsüne (HCV) karşı geliştirilen bir aşı

gülümse_hayata

Üye
Üye
Bu aşıda umut var
Hepatit C virüsüne (HCV) karşı geliştirilen bir aşının ilk denemelerinde, ümit vaat eden sonuçlar elde edildi

Science Translational Medicine dergisinde yayımlanan makaleye göre, yeni aşıda virüsün içinden antijenler, yani yapısal olmayan proteinler kullanıldı.

Daha önceki HCV aşılarında daha çok yüzey antijenleri kullanılmış, ancak virüs kendisini saran kabuğun yapısını sürekli değiştirdiği için aşılar fazla etkili olmamıştı.

Yeni aşının uygulandığı deneklerde güçlü antikor geliştiği, koruyuculuğun en az bir yıl sürdüğü bildirildi.

Bilim adamları, aşıyı daha geniş kitleler ve risk altındaki gruplar üzerinde deneyeceklerini açıkladı.

Dünyada 170 milyon Hepatit C hastası bulunduğu tahmin ediliyor. Karaciğeri vuran ciddi bir enfeksiyon hastalığı olan Hepatit C kan nakliyle tıraş bıçağı, manikür pedikür aletleri, tırnak makası, dövme, piercing, kulak delinmesi ve akupunktur gibi uygulamalarda steril olmayan aletlerin kullanımı ile bulaşabiliyor.

AA

ufuq

Üye
Üye
Ben Eczanede Çalışıyorum Bİr Çok Hepatit C B AİDS hastamız Bile Var Ama C hastalari Baya Kötü Oluyorlar Artık İnsanlar Alıştı Ya Diyor Evimde Çocuklarım Yanıma Oturmuyor Bi Teyzemiz Var Gelinim Diyor Torunlarımı Öptürmüyor Cahillik Yapip Koruduk Sanıyorlar bu Aşıya Sevindim Hemde Çok

gülümse_hayata

Üye
Üye
Umarız bir çok kişinin derdine dava olur bu aşı

Tekerlekli Sandalye